הדרך הביתה עוצרת בשומר חניה – אז שלא יתפסו לכם

החניה רשומה על שמכם בטאבו, אבל רכב אחר תופס אותה ומחנה בה או שחונה בדרך שחוסמת אותה ואיננה מאפשרת את השימוש בה? שומר חניה יפתור את הבעיה.

"מקום חניה" מוגדר בחוק התכנון והבנייה כשטח המיועד לחניית כלי רכב, וכולל את שטח החניה ואת שטח התמרון לכניסה וליציאה של כלי רכב. המשמעות היא שבמידה והחניה נבנתה על פי חוק וקיבלה היתרי בנייה, יש לאפשר גישה לרכב להגיע אליה, זכות זו נלווית לזכות הקניינית שבחניה. כפועל יוצא, במידה ורכב חונה במקום שמוגדר כשטח משותף אך מונע מהדייר להחנות את רכבו באופן בטוח בחניה הרשומה על שמו, נפגעת זכותו הקניינית לחניה ולכן לבעל החניה יש עילה להגשת תלונה במשטרה ולהגשת תביעה משפטית.

אז רשמתם בטאבו, השקעתם לא מעט כסף וגם זמן וקיוויתם שהסיוט היומי הכרוך בחיפוש חניה יגמר. מה תהיה ההרגשה אם תחזרו הביתה אחרי יום עבודה ותגלו שהחניה שעלתה לכם כל כך הרבה כסף וטרחה, נתפסה עכשיו על ידי רכב אחר? לכו תחפשו חניה אחרת, ואז תחפשו מי הוא זה שחנה לכם בחניה, כנסו אספות דיירים או שתאלצו להגיש תלונה במשטרה וכן הלאה.

 

למה להסתבך?

ישנה דרך אחרת, פשוטה ולא יקרה להימנע מכל זה והיא התקנת שומר חניה.
קיימים בשוק סוגים שונים של שומרי חניה שנקראים גם מחסומי חניה:
ישנים מחסומים אלקטרונים שמופעלים על ידי שלט או באמצעות הטלפון הסלולרי. יתרונם של מחסומי חניה שכאלו הוא בנוחות, שלא מצריכה את היציאה ומהרכב לצורך השימוש בו. החסרונות הם העלויות הגבוהות וריבוי תקלות שכן מדובר במכשיר אלקטרוני / חשמלי הנמצא בסביבה חיצונית וחשוף לאיתני הטבע וכן לדריסות של רכבים.

 

חלופה נוספת לשומר חניה פשוט ולא יקר, הוא מוצר מברזל בעל שלוש רגליים שניצב בחזית החניה. בזמן שרכבכם שוהה מחוץ לחניה מעמידים את שומר החניה ונועלים אותו באמצעות מנעול ומפתח, כזה שאפשר למצוא בכל כלבו טכני. ברגע שהגעתם לחניה פותחים את המנעול, משכיבים את שומר החניה שממוקם מתחת לפגוש הרכב ונכנסים לחניה. החיסרון בסוג זה של שומר חניה היא אי נוחות הכרוכה בשימוש בו, אשר מצריכה יציאה מהרכב לשם פתיחה ונעילה. יתרונותיו הם עמידותו גבוהה ועלות נמוכה יחסית.

אז בכל הקשור בשמירה על חניה, ישנם פתרונות ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. האחד פשוט לתפעול אבל פחות אמין והשני אמין ביותר אבל מעט מורכב להפעלה. ההחלטה היא שלכם ומה שחשוב בסופו של יום הוא שהחניה שלכם תישאר פנויה רק לכם ובכך תוכלו לחסוך כאב ראש ועצבים מיותרים.

 

שתפו באמצעות: