הדברים החשובים שעליכם לדעת לפני שאתם נתקעים במעלית

 

רבים חוששים שיגיע יום בו יתקעו חלילה במעלית של בניין המגורים או בניין המשרדים, מכל סיבה של תהיה. במקרים רבים, המעלית תהיה קטנת מימדים, עובדה שעלולה להעצים את תחושה המצוקה והקושי בנשימה בדקות קריטיות אלו.

היתקעות במעלית עשויה להסב תחושות חרדה – ולכן חשוב ראשית כל להירגע, ,לנשום עמוק וללחוץ שוב על מקשי המעלית עבור הסיכוי שמדובר בתקלה זמנית בלבד במחשב המעלית. יש לזכור גם ללחוץ על כפתור האזעקה וכן לדפוק בחוזקה על הדלת כדי לאפשר את הסיכוי שאחד מאנשי הבניין יוכל לשמוע את הקריאה ולתפעל את המאורע

אז מה עושים אם נתקעים במעלית?

אף אחד אינו מעוניין לחוות מקרה מלחיץ בו הוא נתקע במעלית בבניין כלשהו. במצב כזה, חשוב יותר מבכל לשמור על קור רוח ולפעול בשיקול דעת שיאפשר איתות של המצוקה לאנשים אחרים הנמצאים בבניין. מעליות מתקדמות כוללות מיקרופון עם רמקול, דרכו אפשר לקרוא לאיש התחזוקה הממונה על מקרים מעין אלו. עם זאת, במקרים מסוימים יהיה צורך להזעיק טכנאי מעליות שיטפל בבעיה ויחלץ את התקועים במעלית.

נקודות חשובות שיש לזכור ולא לשכוח במקרה של היתקעות במעלית

  • לנשום עמוק בכדי לא להיכנס למצב של חרדה ומצוקה.
  • ללחוץ כמה פעמים על פעמון האזעקה שבלוח המקשים במעלית.
  • לדפוק על דלתות המעלית כדי לעורר תשומת לב של עוברי אורח או אנשי תחזוקה שבסמוך.
  • להתקשר לטכנאי שירות מעליות, שהטלפון שלו עשוי רשום על מדבקה במעלית.
  • להמשיך לתקשר עם איש התחזוקה של הבניין באמצעות הרמקול והמיקרופון במעלית.

אם נתקעתם עם אנשים נוספים, וודאו כי כולם מרגישים בטוב. לגבי נוסע שהתעלף – יש להשכיבו על הרצפה ולהרים רגליו מעלה. נשימה מואצת עשויה לזרז תחושת סחרחורת ולעיתים גם איבוד הכרה. לכן יש להזדרז ולאותת על האירוע לגורמים הרלבנטיים, על-מנת להאיץ את מאמצי החילוץ. נסו להרגיע את נוסעי המעלית ולעודדם כי העזרה כבר בדרך וכי בדקות הקרובות אנשי מקצוע מיומנים יחלצו אותם וכי האירוע יסתיים בטוב.

הכתבה נכתבה בשיתוף ים מעליות
לדף המידע של ים מעליות לחצו כאן
 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן