הבטחת איכות – כיצד נדע שהמים שאנו שותים איכותיים?

 

שמירה על איכותם של מי השתייה שלנו זו משימה ראשונה במעלה, ולכן מדובר בנושא חשוב ומרכזי בכל העולם. כיצד הדבר נעשה בפועל? ומהן התקנות המסייעות ליישם את איכותם התברואתית של המים שאנו שותים?

על פי הוועדה לזכויות האדם של האו"ם לכל בן אדם קיימת הזכות לקבלת מי שתייה נגישים ואיכותיים. לכן מים המשמשים אותנו לשתייה צריכים להיות חפים ממיקרואורגניזמים מחוללי מחלה ומחומרים כימים אשר עשויים להשפיע על הבריאות שלנו. בנוסף על המים להיות נגישים וטעימים ואפילו, להיראות אסתטיים.

 

שמירה על איכות המים – משימה חשובה

היות ומדובר בנושא מחייב, ישנם גורמים רבים המקדישים לו זמן ומאמצים לרבות ספקי מים, משרד הבריאות, מעבדות, ספקי שירות המומחים לטיפול במים ועוד. מדוע שמירה על איכותה מים חשובה? מטבע הדברים השימוש במי שתייה הוא נרחב בין אם לשתייה, בין אם למזון, בין אם במקלחת, בשטיפת הכלים או בכביסה, מים מזוהמים יכולים לגרום נזקים בריאותיים ותברואתיים, לכן חשוב לשמור עליהם נקיים ויהי מה.

 

בדיקות מים

משרד הבריאות בודק ללא הרף את קיומם של חומרים מזיקים במים. יש לציין שישנם חומרים שנמצאים במים באופן טבעי אך חשוב לוודא שכמותם אינה חורגת מהרף התקני. משרד הבריאות אשר דוגל בשקיפות המידע מפרסם את רשימת הגורמים הנבדקים במי השתייה, על ההשפעות הבריאותיות שיכולות להיות להם לצד הריכוז המקסימלי של כל גורם במים שאנו שותים.

 

בדיקת מיכלי מים בבניינים

ישנו מערך שלם שאמון על בדיקת המים שלנו והבטחת איכותם, והמים נבדקים בתחנות שונות בדרכם. התחנה הסופית היא אומנם הברז שלנו אומנם, אך בבניינים גבוהים לפני שהמים מגיעים לברז הם נמצאים במיכל מים על הגג. מיותר לציין שמכלים אלו חשופים למזהמים רבים וללא הטיפול המתאים כל ההשקעה והמאמצים היומיומיים שנעשים לשמירה על איכות המים עשויים לרדת לטמיון. לכן מומלץ וכדאי לשכור את שירותיה של חברה מקצועית לטיפול במכלי שתייה בבניינים רבי קומות, על מנת לוודא שאיכות המים נשמרת בהתאם להוראות משרד הבריאות ולהבטיח שמי השתייה שלנו אכן יהיו כמה שיותר נקיים ובריאים.

 

 

לפרטים נוספים אודות טיפול במכלי מים לחצו כאן>> מי טיב – מומחים לניקוי וחיטוי מיכלי שתיה בבניינים.

 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן