האם עכשיו זה זמן נכון לקנות דירה להשקעה?

 

בכל מקום אנו שומעים על מגמת בלימה בעליית מחירי הדירות. אך האם הדבר אומר שעכשיו הזמן הנכון לקנות דירה להשקעה? התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית ויש תמיד לנסות לקרוא נכון את המפה ולשים לב להזדמנויות שנקרות בדרך. בינתיים, הנה כמה נקודות למחשבה.

ישראלים רבים החלו לעשות את דרכם חזרה לשוק הנדל"ן, בעיקר בגלל העובדה שבשוק הנדל"ן רצה שמועה על בלימת מחירים. הסברה היא שכאשר השוק דומם זהו זמן טוב לרכוש דירות להשקעה ואז ליהנות מעליית המחירים בעתיד. וכמו בכל השקעה, אי אפשר להתעלם מגורם הסיכון ולשאול: האם באמת המחירים יעלו, או שאולי מכאן הדרך למטה סלולה? שאלה זו חשובה כדי להבין האם עכשיו זהו באמת הזמן הנכון לרכוש דירה.

שאלת השאלות: האם זה הזמן לקנות דירה?

לשאלה זו אין תשובה אחת והדעות על כך חלוקות. ישנם אנשים שמאמינים כי מכאן המחירים יכולים רק לרדת בהדרגה בעוד שאחרים הסוברים כי במבט לעתיד ובעשורים הקרובים המחירים רק ימשיכו לעלות ולעלות. בסופו של דבר מדובר בשאלה של ביקוש והיצע. ככל שהביקוש גבוה יותר וההיצע קטן, כך המחירים יהיו גבוהים ולהיפך. אנשים אשר רוצים לרכוש דירה וליהנות מתשואה נאה צריכים לחשוב במונחים יצירתיים ולחפש אחר הזדמנויות כמו למשל יציאה מהמרכז אל עבר הפריפריה.

היכן לקנות – פרמטר חשוב

ערים רבות ברחבי הארץ מציעות דירות בפרויקטים איכותיים במחירים אטרקטיביים למדי ונמוכים משמעותית מהמחירים לדירות דומות באזור השרון או המרכז. אולם לא כדאי לרוץ לקנות את הדירה להשקעה הראשונה שרואים בכל מקום בו המחיר זול. חשוב להתייחס לפרמטרים נוספים כמו למשל המיקום, סוג האוכלוסייה ודרכי ההתנהלות מולה, פיתוח אזורי, קיומם של מקומות תעסוקה, קרבה לצירי תנועה ראשיים, פוטנציאל הרווח, שיעור התשואה, היכולת לנהל את הדירה ועוד.

לא בטוחים? תמיד אפשר להתייעץ

אם אינכם בטוחים או שאינכם יודעים היכן לקנות דירה ומתי, תמיד תוכלו לתאם פגישה עם מומחים לתחום שיוכלו לספק לכם ייעוץ מקצועי. אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן יוכלו לכוון אתכם אל עבר ביצוע השקעה חכמה, להמליץ על הזמן הנכון לרכוש דירה וכן הלאה. ככל שיהיה לכם ידע בתחום כך ההחלטות שלכם יהיו יותר מושכלות ומשתלמות וההשקעה שלכם תניב תשואה יותר גדולה.

 נכתב ע"י נועה בן ארי בשיתוף בית בטוח

שתפו באמצעות: