האם מותר לפרגולה במרפסת לחרוג מקו הבניין?

בין אם אתם מעוניינים לבנות מרקיזה, פרגולות עץ או כל פתרון הצללה אחר, אתם חייבים לוודא את רמת החריגה המותרת לכם על פי החוק. אז, אחת ולתמיד, האם מותר לפרגולה במרפסת לחרוג מקו הבניין? הנה מספר דברים שכדאי לדעת על התקנת פרגולות במרפסת:

כשמדברים על פתרונות הצללה מסוגים שונים, באותה הנשימה גם חייבים להזכיר סוגי פרוגלות מעץ וגם פרגולות אלומיניום. וכשמדברים על פרגולים מהסוגים האלו, כמובן שחשוב לבדוק גם מה הם היתרי הבנייה הנדרשים. לידיעתכם, חוק הפרגולות המעודכן ל-2020 אפילו עשוי לפטור אתכם מהיתרי בנייה במקרים מסוימים, תלוי בסוג הפרגולה שתתקינו.

סוגי פרגולות והחריגה המותרת על פי החוק

אין ספק, ישנם סוגים באמת מגוונים ורבים של פתרונות הצללה, כולל פרגולות מעוצבות לבתים פרטיים, גינות וגם מרפסות. אם אתם עומדים להתקין פרגולה במרפסת אצלכם, חוק הפרגולות אומר כי במקרים מסוימים, אתם לא תצטרכו היתר בנייה ותוכלו אפילו לא לדווח על בניית הפרגולה.

יחד עם זאת, במקרים אחרים, אתם תצטרכו אמנם לדווח על הבנייה של הפרגולה, אבל עדיין לא תהיו מחויבים בהיתרי בנייה. ושוב אנחנו מזכירים, בשלל מקרים אחרים אתם כן תצטרכו היתרי בנייה להקמתה של הפרגולה.

אז עד כמה מותר לחרוג בבנייה של פרגולה?

נכון ל-2020, חריגת פרגולה מקו הבניין מותרת לאחר מתן האישורים הרלוונטיים, אבל חשוב להבין כי המידה של הפרגולות לעולם לא תיקבע על ידי מרחקים מקירות החזית של הבניין. למעשה, היא תיקבע אך ורק על ידי המרחק מהגבול של המגרש.

בדרך כלל, תהיה מותרת הבנייה של קירות של המבנה – עד 5 מטרים מהקו של המגרש. כמובן, את הנתון הזה אתם תצטרכו לברר אל מול הוועדה המקומית (זה מוגדר "קו בניין"- 5 מטרים). בסופו של דבר, בין אם אתם צריכים את השירות של בניית פרגולה במרפסת, בניית פרגולה עץ בגינה או בכל מקום אחר, אתם תצטרכו לעשות זאת תוך קבלת סיוע מקצועי בלבד.

השוואת מחירים בין מתקיני פרגולה

מאחר שפתרונות הצללה אלו מארחים אותנו תחתיהם כבדרך קבע, העבודה חייבת להתבצע תחת נהלי הבטיחות ותקני הבטיחות הכי מחמירים. חלילה, שלא יקרה שום אסון של קריסת פרגולה, לא עלינו. בנקודה זו אנחנו רוצים להדגיש, את האיתור של חברת פרגולות כיום ניתן לבצע בכמה קליקים פשוטים. אתם מוזמנים לאתר פורטל פרגולות מוביל באינטרנט, שבו בדרך כלל אתם תוכלו למצוא לא מעט מידע עיוני עשיר.

יחד עם זאת, פורטל פרגולות באינטרנט גם בדרך כלל יאפשר לכם לבצע השווא מחירים בין מתקיני פרגולות. באופן הזה, תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את השירות המקצועי ביותר, אבל גם במחיר האטרקטיבי ביותר. בהצלחה, אל תתפשרו על השירות המקצועי ביותר והבטיחותי ביותר!


חיפוש מהיר: