האם כדאי לשפץ את הנכס לפני מכירה?

אם אתם מתלבטים האם כדאי לכם לשפץ את הנכס לפני מכירה, התשובה הסופית לכך היא… אולי. האמת שבתחום זה אין שחור או לבן ויש מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמגיעים להחלטה.

בואו נבחן את העובדות: רוב האנשים שוקלים לשפץ נכס לפני מכירה על מנת לגרום למחיר המכירה לעלות. אם זו הסיבה שגם אתם שוקלים לשפץ את הנכס שלכם, היו חכמים, עשו שיעורי בית ובצעו קצת חקר שוק לפני שאתם נכנסים לשיפוצים.

מה הסביבה שלך אומרת עליך?

אחד הדברים אותם עליכם לבדוק הוא מה מצבו של הנכס ביחס לנכסים דומים באזור. במילים פשוטות, שאלו מה לאחרים יש שלכם אין והאם באפשרותכם להקנות לנכס את אותו ערך מוסף, מבלי לשנות את טביעת הרגל הייחודית שלו. כך למשל אם רוב הבתים בסביבה שלכם משלבים טכנולוגיה ירוקה או לחלופין יש להם מטבח שף משופץ או אמבטיה במקום מקלחת, יכול מאוד להיות שתצטרכו להשוות את סכום ההימור, ולשפץ את הבית, על מנת שערכו יהיה זהה לערכם של הבתים האחרים בשוק.

הבינו את הקונה שלכם

רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ מסיבי עליכם להבין מיהו הקונה הפוטנציאלי שלכם. ממש כמו בכל תחום מכירות, גם כאן עליכם לפנות באופן ישיר אל קהל היעד ולספק מענה לצרכים שלו, כך למשל אם הנכס מיועד למשפחות וודאו שהבית בטיחותי ומרווח, גמלאים יעריכו בית שדורש מינימום תחזוקה ורווקים ישמחו לגלות בית שיקי ומסוגנן.
יש לציין כי ישנם מקרים רבים בהם יידרש שיפוץ בעוד שבאחרים מתיחת פנים בהחלט תספיק. המטרה הסופית היא לתקשר עם הקונה טוב יותר.

חשוב לזכור: מיושן הוא לא תמיד וינטג'

בשנים האחרונות יש חיבה מחודשת לאלמנטים עיצוביים המגיעים מהעבר. אולם לא כל בית עתיק יהפוך אוטומטית לווינטג' ולכן אם יש פגמים חשוב לתקנם. למרות שרבים האנשים אשר לא תמיד יזהו פגמים ממבט ראשוני, השקעה בתיקון ובשיפוץ יכולה רק להעלות את ערכו של הנכס, לגרום לו להיראות טוב יותר מהבחינה הקוסמטית ולוודא שהוא כמה שיותר בטיחותי ובטוח למגורים.

לסיכום, רגע לפני שפוצחים בשיפוץ מקיר לקיר, מומלץ להרים טלפון לסוכן נדל"ן אמין או לאיש מקצוע בתחום, על מנת אשר יוכל לסייע לכם להגיע להחלטות מושכלות יותר.

 נכתב בשיתוף חברת איזי האוס: www.easyhouse.co.il

שתפו באמצעות: