דגשים בבחירת ערכת הגנה לתא המעלית

חליפת הגנה לתא המעלית היא היום מוצר חובה לכל בנין בו ישנה מעלית. במרבית הבנינים החדשים ישנן מעליות אשר מעבר להיותם משוכללות, הושקע לא מעט בנראות שלהן ולכן כל פגיעה קטנה או שריטה בתא המעלית בולטת מואד ועלות התיקון גבוהה.

גם מרבית הבנינים הישנים כבר הספיקו להעביר את תאי המעליות שלהם מתיחת פנים והזמינו דקורטור שיתן לתא המעלית שלהם מראה יפה ועדכני.

על כן חליפת הגנה למעליתכסוי הגנה למעלית הוא מוצר חובה בכל בנין . אך נשאלת השאלה האם כל מוצר שקורא לעצמו חליפת הגנה למעלית באמת עושה את העבודה עבורכם?. ישנם כמה פרמטרים שעלכם לבדוק כאשר אתם רוכשים כסוי הגנה לתא המעלית.

  • אם אתם וועד בית שתליית הכסוי תהיה מונחת על כתפהם של ראשי וועד בית מתחלפים (כאשר אין אב בית שמטפל בכל העינים הטכניים של הבנין) מומלץ להתקין כפתורי נירוסטה עליהם יתלו הכסויים. ישנם כמובן גם מוטות ותכף אגיע אליהם אבל מנסיוני לבנין המשותף הם לא תמיד מתאימים וזאת בגלל שצריך משהו שיהיה אחראי להתקינם, לפרקם והכי חשוב להחזירם למקום קבוע. כמי שהמציא את המוטות הללו ומספק אותם כבר שנים רבות אני חייב להגיד בכנות שבנינים בהם אין אב בית יש נטיה לאבד את המוטות הללו ושזה קורה אתם עומדים לפני שוקת שבורה לפעם הבאה שתרצו להתקין את הכסוי.
  • אם יש לכם אב בית פעיל או איש ועד אחראי ורציני המוטות הם פתרון יוצא מהכלל וגם כאן צריך לשים לב שמדובר במוטות איכותיים עדיף שיהיו קלים ועשויים אלומיניום ועדיף שיהיו בעלי מנגנון המונע הידוק יתר כדוגמת המוטות של חברת דקו-שילד. התקנת מוטות בהם אין מנגנון למניעת הידוק יתר ע"י אדם לא מיומן עלולות לפגוע בקיר המעלית.
  • הכסויים הם לב הענין ולכן כדאי להקפיד על כמה דברים כאשר בוחרים את הכיסוי. ראשית על הכיסוי להיות בעובי של לפחות 2.5 ס"מ עם חומר ריפוד שמסוגל לספוג מכות. כמו כן יש לשים לב שחומר הריפוד ממלא את הכסוי עד גובה התקרה.כסוי דק ובו ריפוד שלא מגיע עד התקרה לא באמת יעשה את העבודה. אל תשכחו שהמובילים והמשפצים בדרך כלל ממהרים ולא תמיד מקפידים כאשר הם נכנסים עם ציוד שעשוי לפגוע במעלית ולכן חשוב שהכיסוי יהיה סופר חזק ועמיד.
  • דבר נוסף שתורם לחוזק הכסוי ולא פחות חשוב למראה הכסוי הם תפרי אורך שיוצרים מעין שמיכת פוך. ככה שגם במקרה שהכסוי נפגע הוא עשוי שדות שדות והקרע לא ימשיך ויגדל. מעבר לכך חליפת הגנה בעלת תפרי האורך תראה מהודקת יותר לקיר המעלית והנראות לא פחות חשובה.
  • דבר אחרון ולא פחות חשוב בבחירת הכסוי הוא לבחור כסוי בעל צבע כהה. כסויים בהירים יתמלאו תוך זמן קצר גרפיטי מכוערים וכל מני ססמאות שלא בטוח שהייתם רוצים שהילדים שלכם יראו שהם נוסעים המעלית ועל כן מומלץ שהכסויי ההגנה יהיה בצבע כהה.
  • אחרונה חביבה הגנת רצפת המעלית. מומלץ להשתמש באריחי PVC תעשייתים כמו שמקובל בחול ולא ביריעת PVC פשוטה שרוב הסכויים שתקרע לאחר מספר שמושים. ארחי הPVC נועדו לשימוש מאסיבי ולכן יגנו על רצפת המעלית שלכם לשנים רבות של שמושים חוזרים.

 

הכותב הוא: גיא שפירא מנכ"ל חברת דקו-שילד מפתחת מוטות התליה האוניברסליים ויצרנית ערכות הגנה לתא המעלית.

ליצירת קשר עם דקו שילד: decoisrael@gmail.com | 054-4801536

לדף המידע של דקו שילד לחצו כאן.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן