גל הפריצות השקטות

 

בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר על גל של פריצות שקטות שרק הולך וגדל ככל שחולף הזמן. מדי יום נפרצות כמה וכמה דירות ברחבי הארץ די בקלות ומבלי להשאיר סימן. אם גם אתם שמעתם את המושג "פריצה שקטה" אך אינכם יודעים בדיוק מה הוא אומר, או איך מתמודדים, בשביל זה אנחנו כאן.

 

מהן פריצות שקטות?

פריצות שקטות אלו הם מקרי פריצה שבהם הפורץ נכנס לבית מבלי להשאיר סימנים גלויים לעין. אם בעבר פריצות לבתים היו בעלות אופי אלים יותר, כמו למשל על ידי קדיחה של המנעול או כיפוף של הדלת באמצעות ג'ק או לום, כיום כמעט ולא נתקלים בטכניקות פריצות שכאלו. עם השנים הפורצים הפכו להרבה יותר מתוחכמים והם נכנסים לבתים על ידי שכפול פיראטי של המפתחות, או על ידי כלים שניתן לקנות ברחבי הרשת בקלות.

כיום פריצות שקטות מהוות אחוז ניכר מכלל הפריצות, והמספרים של מקרי פריצות שקטות הולכים וגדלים בערים וישובים רבים ברחבי הארץ, עד כי מדובר בגל של ממש. הסיבה לכך היא שאפשר לשכפל ממש בקלות סוגים רבים של צילינדרים שקיימים כיום בשוק, מה גם שהמידע כיצד לעשות זאת זמין לכל דורש ברחבי האינטרנט. בנוסף, בעבר כלי פריצה נמכרו לאנשי מקצוע בלבד ובמחירים גבוהים, וכיום הם זמינים ונגישים לכל אחד, כך שכל פורץ יכול לקנות כלי פריצה שמתאימים לכל צילינדר ממש ללא בעיה.

 

איך מתמודדים עם הבעיה?

בהמון מקרים של פריצות שקטות הפורצים מצליחים לפרוץ צילינדרים איכותיים של חברות מוכרות אשר מתחייבות שלא ניתן לשכפל את המפתחות, אולם הפורצים כן מצליחים לפרוץ את הדלתות באין מפריע, לגנוב חפצים יקרי ערך ולעשות בלגן עצום בדירה. קשה לדמיין שדבר כזה עשוי לקרות לנו, אבל האמת היא שאף אחד לא חסין בפני פריצה ועליכם להגן על עצמכם מבעוד מועד. כיום יש המון מנעולים שמאוד קשה לפרוץ אותם, אם בכלל, מה גם שמורכב לשכפל את המפתחות שלהם באופן פיראטי, כי הם מעוצבים במטרה לגלות עמידות מפני פריצה שקטה.

 

ולסיום, טיפ קטן מהמנעולן – מומלץ מאוד שלא לחסוך על החלפת צילינדר ישן, כי הצילינדר הוא זה שיגן על יושבי הבית מפני פריצה ולכן זה המקום להשקיע במוצר איכותי ולו מערכת נעילה מתקדמת שפותחה נגד פריצה שקטה.

 

המאמר נכתב ע"י נועה בן ארי בשיתוף ארז מנעולים – מנעולן מוסמך

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.