בתים משותפים – יום בחייו של מדביר

קרדיט תמונה PEXELS

כולנו מכירים מדבירים, אבל האם אי פעם שאלתם את עצמכם עם אילו דילמות מתמודד מדביר? מה הקשיים בעבודה שלו? ומה סדר הפעולות אותו הוא חייב לבצע בכדי ליצור עבודה מוצלחת ולקבל המלצות?

 

הדברה ודעה קדומה

אנשים נוטים לזלזל באדם המדביר מזיקים, אך יש לקחת בחשבון כי מדביר הינו אדם שעוסק בפתרון בעיות, פוגש לקוחות ונכנס לבתיהם הפרטי, ומתעסק עם חומרים כימיים – פעולה לא נכונה תפגע בחיי אדם. במהלך היום, פגשנו כמה מדבירים. מיכאל ובוריס הדברות – אשר נתנו לנו רושם מקצועי ואכפתי, ובנוסף התלווינו לי' – מדביר ממרכז הארץ ליום עבודה סטנדרטי, והתוצאה לפניכם.

 

תחילתו של יום

י' פותח את הבוקר עם כוס קפה שחור ויוצא לדרך. התחנה הראשונה היא דירת שותפים בתל אביב אשר בה קנים רבים של נמלים. בדרך י' מתחיל לפרק את הבעיה ולחשוב על דרכי פעולה אפשריות בכדי להגיע מוכן ומקצועי.

 

יחסי אנוש והצגת תעודה

י' משתדל להשרות אווירה נעימה, וליצור תחושת אמון בינו לבין לקוחותיו. כך אפילו לפני שהתחיל לדבר על הדברה, שאל את השותפים לשלומם והקליל את האווירה. בכך מבטיח התחלה של תהליך בריא ומוצלח. לאחר מכן, הביע י' אמפתיה והרגיע אותם שעל אף שהמצב אתו הם מתמודדים לא נעים,  הם בידיים טובות ויכולים לנשום לרווחה. אפילו מבלי שביקשו, י' מציג תעודת מדביר מטעם המדינה, אשר מראה כי הוא מוסמך לבצע עבודות הדברה מסוג הדברה ירוקה, הדברה כימית, אקולוגית ועוד. זוהי דרך נוספת להראות כי הוא אכן אדם הגון שפועל על פי חוק.

 

אפיון הבעיה ופתרונה

י' עשה סיבוב קצר בבית, בסלון, בין הקירות, בחדרים, ואפילו במגירות המטבח. הוא הבין כי הבעיה היא אכן קנים רבים של נמלים במספר מוקדים שונים. הוא הציג את הבעיה לשותפים, סיכונים אפשריים וענה לשאלותיהם. י' הציע לשותפים מספר פתרונות אפשריים זאת בהתחשבות בסוג הלקוחות. כלומר, הציע להם פתרונות שיתאימו למצב הכלכלי שלהם, לסטטוס שלהם, פתרונות נוחים שיפתרו את הבעיה ולא תידרש התעסקות רבה בהמשך. י' משתף אותנו, שתמיד הוא מנסה לגשת ללב הלקוח, ונותן להם את מגוון האפשרויות המקצועיות, עצה אישית, אך הם אלו שמבצעים את הבחירה של דרך הפעולה. בכך, הוא מבטיח סביבת עבודה נעימה ושיתוף הלקוח תוך שקיפות מלאה בכל שלב בתהליך. לאחר שבחרו השותפים בסוג הדברה ירוקה, י' הציג בפניהם את המחירון, ולאחר אישורם י' התחיל בעבודה.

 

סיום המפגש

לאחר שסיים את עבודתו, י' המדביר בירך את השותפים לשלום והנחה אותם במספר טיפים להמשך. י' דוגל בעבודה לטווח הארוך, ולא עבודה נקודתית, הוא נותן פתרון כך שלא יצטרך לפגוש בהם שוב, ועקב כך השותפים יצאו מהמפגש מאוד מרוצים.

 

לסיכום, מדביר הינו אדם המתמודד עם מגוון מכשולים, ויש לזכור כי כל עבודה מכבדת את בעליה.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן