בניית מטבח בבית חדש

בניית בית חדש מאפשרת השתתפות במקצה שיפורים. את הניסיון שרכשתם בבית הקודם בכלל ממטבחו בפרט תוכלו ליישם, עם ההתאמות והשינויים הנדרשים והמבוקשים, במטבח החדש.

מטבחים מאפשרים להביא לידי ביטוי טעמים והעדפות. מעצב פנים יסייע לכם  בעיצוב פונקציונאלי שלו. על מנת להפיק את המיטב ואת המרב מהמטבח מומלץ לתת את הדעת על נקודות אחדות.

  1. תכננו את המטבח כך שמי שמופקד על הכנת האוכל (נחשו מי?!) תוכל לנוע בו בחופשיות; שהכול יהיה נגיש וזמין, בהישג יד, בגובה העיניים, ללא צורך להתכופף או להימתח על קצות האצבעות.

  2. כל דבר במקומו. זה נשמע פשוט אבל זה אינו כך בהכרח. כל מה שדרוש לבישול האוכל רצוי שיימצא בקרבת משטח העבודה. כל מה שמשתמשים בו לעתים רחוקות סובל "ריחוק". כל מה שאינו חייב להימצא במטבח, חשוב לייעד לו מקום מחוץ לו. מטבח עמוס וצפוף מהווה סכנה בטיחותית.

  3. מגירות עדיפות על מדפים, גם בשל הנגישות אל כל תכולתן וגם משום שניתן לאחסן בהם יותר מאשר במדפים.

  4. הגנו אל כל המקומות הבעייתיים העלולים להוות מקור סכנה לכם בכלל ולילדיכם בפרט. שלא ייוותרו פינות חדות וחפצים משוננים בהישג יד ילדים, ששקעי החשמל ימוקמו במקום גבוה.

  5. בחרו חומרים איכותיים, עמידים בפני מים ורטיבות. חומרים כאלה יאפשרו עמידות המטבח לאורך שנים.

  6. בחרו צבעים אהובים. מטבח אינו רק מקום להכנת אוכל. יש מי שהופכים אותו גם לסביבת עבודה ולמקום בילוי. חשוב שיהיה לכם נעים לשנות בו.

  7. עץ מלא הוא המשובח והאיכותי מבין העצים. הוא מתאים מאוד לבניית מטבחים וארונות. בשל מחירו אין הכרח לבנות חלקים פנימיים מעץ זה וניתן להסתפק בו רק עבור הדלתות.

  8. ניתן לצפות עץ בחומרים שונים דמויי עץ כגון פורניר או מלמין. עם זאת חשוב לדעת, כי לא ניתן לחדש את מראה הציפוי באמצעות שיופו – מה שיכול להיעשות בעץ טבעי.

ניתן להשיא עצות ולתת טיפים אבל חשוב לתכנן ולעצב מטבח בבית חדש על פי הטעמים, הרצונות וההעדפות שלכם. מה שטוב ויפה בעיניכם הוא המטבח האידיאלי עבורכם. עם זאת לפני שרוכשים מטבחים חדשים רצוי ומומלץ להגדיר ולהקצות תקציב המיועד להם.

תכנון מוקפד ומושכל של מטבח במסגרת תקציבית נתונה, שניתן "לשחק" בתוכה ולמצוא חלופות שונות יאפשר לכם עיצוב מטבח ברמה גבוהה, ומימוש מרבית החלומות שלכם.

חשוב להקפיד על ניקיון והיגיינה של המטבח ולהקצות לשם כך חומרי ניקוי איכותיים ובטיחותיים, ובעיקר- חומרי ניקוי ייעודיים לכל סוג של חומר במטבח: עץ, אלומיניום, ברזל, שיש, זכוכית ועוד.

שתפו באמצעות:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן