ביטוח תכולת דירה

יש סוגים רבים של ביטוחים בכלל וביטוחים לדירות בפרט, אך הביטוח הנפוץ ואולי גם החשוב ביותר הוא ביטוח תכולת דירה. כמובן שגם ביטוח המבנה הוא חשוב מאוד, אך יותר סביר שיפרצו לכם לבית ויגנבו משהו מאשר שתתרחש רעידת אדמה או שריפה בדירה שלכם. לכן, במקביל לביטוח על המבנה של הדירה או הבית שלכם, כדאי מאוד לרכוש גם ביטוח תכולת דירה על אודות ביטוח זה נרחיב מעט בכתבה הבאה.

מי צריך ביטוח תכולת דירה?

כל מי שיש בבעלותו דירה, בית או כל נכס אחר בו גרים, כדאי מאוד שירכוש ביטוח תכולת דירה, במיוחד אם יש בדירה חפצים יקרי ערך. כמעט לכל דירה ניתן לפרוץ, והתחושה שנגמרת לאחר פריצה לדירה היא מאוד לא נעימה. אך ניתן להקל במעט על התחושה הרעה, אם תקבלו בחזרה את העלות של מה שגנבו לכם. זה אפשרי באמצעות ביטוח תכולת דירה. רוב בעלי הדירות מבטחים את המבנה של הדירה, אך חלק גדול למדי מזניח את הביטוח של התכולה הנמצאת בדירה. רעידות אדמה ושריפות הם תרחישים נדירים למדי, אך פריצה לדירה יכולה להתרחש בכל יום. מי שיש לו ביטוח תכולת דירה וגנבו לו מהדירה מחשב, מצלמה, טלוויזיה או אפילו רהיט, יוכל לקבל את כספו בחזרה. לכן, כל מי שיש לו דירה עם חפצים יקרי ערך כדאי מאוד שירכוש ביטח מסוג זה, במיוחד מכיוון שהעלות של ביטוח תכולת דירה היא נמוכה למדי. בעבור כמה עשרות שקלים בחודש, תוכלו לישון בשקט בלילה, ולדעת שאם יגנבו לכם מהדירה תכשיטים, מכשירי אלקטרוניקה או כל דבר אחר, תוכלו לקבל פיצוי על כך מחברת הביטוח.

מה כולל ביטוח תכולת דירה?

ביטוח תכולת דירה איכותי אמור לכלול כיסוי ביטוחי עבור כל חפץ, רהיט, אביזר או פריט שתכניסו לביטוח. רוב החפצים הם סטנדרטיים – טלוויזיה, מחשב, כורסא קטנה, משחק יקר, ספרים, מערכת מוזיקה וכו'. אך יש גם פריטים מיוחדים שיש להכניס לביטוח באופן מיוחד. אם למשל יש לכם פסנתר יקר, תכשיטים, חומר סודי בבית או כל פריט יקר ערך אחר, כדאי לכם לבטח אותו באופן אישי וספציפי. ביטוח תכולת דירה איכותי יגרום לכך שאם יגנבו לכם תכשיטים יקרים, פריטים בעלי ערך סנטימנטלי, או מצלמה יקרה למשל, תוכלו לקבל את העלות של הפריטים הללו בחזרה. מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח איכותי על מנת שימליץ לכם מה כדאי לכם להכניס לביטוח ומה לא כדאי לכם להכניס לביטוח. למשל – רהיטים כבדים במיוחד (כמו מיטה, מקרר או ספות גדולות), פחות כדאי להכניס לביטוח מכיוון שהסיכויים שיגנבו את הפריטים הללו הוא נמוך מאוד עד אפסי. לעומת זאת – מכשירים יקרים אך קלים (שאין כל בעיה לגנוב) כדאי מאוד להכניס לביטוח. כמובן שככל שמכניסים יותר מכשירים לביטוח כך העלות שלו עולה וכדאי לקחת זאת בחשבון. זוהי הסיבה בגינה כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום. יועץ איכותי ידע להמליץ לכם עד כמה כדאי לכם להרחיב את הביטוח שלכם, בהתאם לתכולה ולצרכים שלכם.

לסיכום, כל מי שיש לו דירה עם חפצים, רהיטים ואביזרים יקרי ערך, כדאי שישקול בכובד ראש לרכוש ביטוח תכולה איכותי שיכסה אותו מפני נזקים אפשריים לתכולה שלו ובעיקר מפני פריצות וגניבות. אל תזלזלו בביטוח זה מכיוון שבעת הצורך, כאשר תזדקקו לו, יש סיכוי שתתחרטו שלא רכשתם ביטוח תכולת דירה.

חיפוש מהיר: