בחזית המלחמה בקורונה נמצאים: עובדי הניקיון. האם עובדי הניקיון שלכם מקבלים את מה שמגיע להם?

בעוד שרוב האנשים נשארו בבית ושמרו על ריחוק חברתי, עובדי הניקיון היו בחזית לאורך כל התקופה ולכן היו בסיכון הכי גבוה להידבק במחלה. עובדי הניקיון הם אלו שאחראיים על הניקיון של הסביבה ועל חיטוי עמוק שלה, ונחשפים על בסיס יומיומי לווירוסים וחיידקים, תוך שמסכנים את עצמם ושומרים על הבטיחות והבריאות של הדיירים.

 

הידעתם? עובדי ניקיון נחשפים ללא מעט סיכונים

כאשר נגיף הקורונה החל להשתלט על העולם ודרישות התברואה הרקיעו שחקים, הביקוש לעובדי ניקיון גדל. משרדים, בתי ספר, מערכות תחבורה ציבורית, קניונים, מסעדות ומבנים פרטיים החלו לחפש שירותי ניקוי וחיטוי עמוק, וחשיבותם הרבה, כמו גם תרומתם למאבק, החלה לחלחל.

עובדי ניקיון עומדים לא פעם בפני סיכונים, הם עובדים עם כימיקליים, גוררים חפצים כבדים ובאים במגע עם אשפה שעלולה להיות מדבקת. ויחד עם זאת, הם לא מקבלים הכשרה מתאימה, לא עובדים עם ציוד מגן אישי והרבה פעמים גם לא מקבלים את כל התנאים הסוציאליים והזכויות שמגיעות להם על פי חוק.

 

שמתם לב כיצד אתם מתייחסים לעובדי הניקיון שלכם?

עם נגיף הקורונה והביקוש לשירותי ניקיון שעלה במידה ניכרת, החלה לעמוד על הפרק סוגיה אחרת והיא היחס של מעסיקים לעובדים בכל הנוגע לתנאי שכר, חופשות, חופשת מחלה, הכשרה מתאימה ועוד. יש לציין שבהמון מקרים עובדי ניקיון נמצאים במקום פגיע במיוחד, מדיניות ההעסקה שלהם לא פעם אינה טובה ומעסיקים אינם מקפידים על מתן כל הזכויות שמגיעות להם על פי חוק.

 

כיצד להעריך את עובדי הניקיון שלנו? על ידי דאגה לכל התנאים המגיעים להם

המון פעמים קל להתמקד בנו ובצרכים שלנו, במיוחד בתקופות של משבר. עם זאת חשוב גם שנבין מי אלו שפועלים לשמירה על הבריאות שלנו ונמצאים בחזית ממש, ולכן עלינו לפעול כדי לוודא שהם מקבלים את כל הזכויות שלהם. החל מביטוח פנסיוני לעובדים, דרך תנאי שכר הולמים ועד מתן הכשרה, חופשות, פנסיה חובה, ציוד מגן, עלינו להראות לעובדי הניקיון עד כמה עבודתם ראויה להערכה, במהלך המגיפה ובכלל, לשמור על הזכויות שלהם ולהעביר להם את המסר שאנו רואים אותם ואת עשייתם בכל עת.

 

המאמר נכתב ע"י נועה בן ארי בשיתוף המרכז לביטוח פנסיה חובה – דליאלון סוכנות לביטוח בע"מ

 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן