איך פתרונות תקשורת ושירותים מתקדמים וחכמים יותר משפרים את איכות החיים בבית משותף?

בתים משותפים הפכו ליותר ויותר פופולריים בשנים האחרונות, כאשר הרבה יותר אנשים מעדיפים לגור בלב העיר בבית משותף, מאשר בפריפריה בבית צמוד קרקע. הסיבה לכך היא שבתים משותפים מציעים המון יתרונות. רוב הדירות יותר זולות בהשוואה לבתים פרטיים, הבניין מרכז כמות גדולה של דיירים ופותח דלת ליותר אינטראקציות חברתיות, כך שהדיירים יכולים לבנות מערכות יחסים משמעותיות ולהרגיש חלק מקהילה.

בנוסף, בתים משותפים רבים כוללים גם שירותים משותפים כמו בריכות, חדרי כושר, חניות מסודרות ועוד שלל שירותים שאולי לא יהיו זמינים בבית צמוד קרקע. ולבסוף, בניינים יכולים לספק רמת אבטחה גבוהה יותר, בין אם בשל הנוכחות של דיירים רבים בבניין בכל רגע נתון ובין אם הודות להתקנת מערכות מתקדמות אשר משפרות את איכות החיים ועוזרות לשמור על בטיחות הדיירים.

כיצד הטכנולוגיה הופכת את החיים בבתים משותפים לקלים יותר?

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת אנו רואים, שניהול בתים משותפים הופך לתהליך קל ופשוט יותר, מה גם שלדיירים מתאפשר ליהנות ממערכות מתקדמות אשר משפרות את איכות חייהם במידה משמעותית.

החל ביישומים פשוטים לכאורה כמו התקנת משאבות מים, דרך התקנת אינטרקום ומערכות תקשורת מתקדמות ועד להתקנת בית חכם, כל אחד מהשירותים מציע עולם ומלואו ותורם לשדרוג החיים בבית המשותף.

בית חכם

להתקנת בית חכם יש תרומה גדולה לשיפור איכות החיים, החל ביכולת לשלוט על כמות האור והטמפרטורה באמצעות קול ועד למערכות אבטחה עם זיהוי ביומטרי איכותי. ניתן להתקין טכנולוגיית בית חכם גם בבתים משותפים, ולאפשר לדיירים להתנהל בצורה הרבה יותר יעילה ואף לזכות לחסכון אנרגטי.

תרמוסטט חכם למשל יכול ללמוד את העדפות הטמפרטורה של כל דייר, להתאים את עצמו ולהפחית את צריכת האנרגיה והעלויות. ניתן גם להתקין מערכות אבטחה מתקדמות אשר יאפשרו לדיירים גישה בטוחה לבתיהם באמצעות קוד, טביעת אצבע או הטלפון הנייד שלהם ויש עוד המון פונקציות ותכונות מתקדמות.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של טכנולוגיית הבית החכם בא לידי ביטוי ביכולת לנטר את השימוש באנרגיה. עם מעבר לטכנולוגיה חכמה הדיירים יוכלו לעקוב אחר צריכת החשמל, הגז והמים ולנצל את האנרגיה שצורכים בצורה הרבה יותר חכמה. זו תרומה ניכרת לדיירים, אך בו זמנית גם לאיכות הסביבה, מה שמתאים לסגנונות בנייה אשר מקדמים ערכים של קיימות ואנרגיה ירוקה.

מערכות אינטרקום ותקשורת בבתים משותפים

התקנת מערכות אינטרקום מתקדמות יכולה להגביר את הביטחון בעת המגורים בבית המשותף. מערכות אינטרקום חכמות מונעות כניסה לא מורשית כך אנשים שלא גרים בבניין ואורחים לא רצויים יהיו מנועים מלהיכנס לתוכו. הכניסה לבניין מתאפשרת רק באמצעות קוד, וגם הקוד כל הזמן מתחלף. מעבר לכך ישנן מצלמות בכל בית המאפשרות לראות בזמן אמת את אזור הכניסה, כך שהדיירים הרבה יותר בטוחים ויכולים לשלוט בתרחישים שונים מהנוחות של הבית.

מעבר לכך מערכות מתקדמות יותר יכולות להתריע בפני הדיירים על מקרי חירום, ניתן להתקין מערכת תקשורת שתאפשר לדיירים לתקשר ביניהם מבלי לצאת מהדירה ויש כל כך הרבה אפשרויות מתקדמות כיום, ושפע של מערכות עם תכונות ומאפיינים ייחודיים, כמו חיבור לסמארטפון, חיישנים, ועוד, מה שמאפשר התאמה אישית לצרכים ספציפיים, כמו גם לכל מסגרת תקציבית.

משאבות מים

משאבות מים אולי נראות לכם שוליות לעומת הפתרונות הטכנולוגיים הקודמים, אולם בפועל, אף בניין משותף לא יכול בלעדיהן. התקנת משאבות מים מבטיחה אספקת מים קבועה ואמינה לכל הדיירים, מה שבפועל אומר שלכל דירה תהיה גישה למים בהתאם לצרכי השימוש השונים. משאבות המים שואבות מים ממיכל האגירה ישירות אל הדירות, ובלעדיהן דיירים יאלצו להתמודד עם בעיות כמו לחץ מים נמוך, או אספקת מים לא עקבית.

מכיוון שהמים חיוניים לאורח החיים המודרני, מדובר בפתרון מתקדם ומאוד חיוני. מעבר לכך התקנת משאבות מים מפחיתה את הסיכון להיחשף למחלות שונות, שכן אספקת המים נשארת נקייה ובטוחה. כמו כן משאבות המים עוזרות לחסוך במים ומונעות בזבוז עקב דליפות או הצפה. וכמובן – שהשימוש היעיל במים, מפחית את הבזבוז במים, ומוביל לחיסכון בעלויות המים והחשמל.

לסיכום

ניהול בית משותף יכול להפוך למאתגר, ללא אמצעים המתאימים. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ניתן להפוך את המשימה לקלה ופשוטה יותר ולשפר את איכות חייהם של הדיירים. מכשירים, מתקנים וטכנולוגיות חכמות, יוכלו להפחית את צריכת האנרגיה והעלויות, לשפר את התקשורת והאבטחה, ולהבטיח שתהיה אספקת מים אמינה וקבועה.

בעידן בו רואים חשיבות לקיימות ולשמירה על איכות הסביבה, אין ספק שמערכות מתקדמות עושות את העבודה והופכות את סביבת המגורים לחכמה, בטוחה ובת קיימא.

 

המאמר נכתב בשיתוף החברות:

אקווה משאבות

אבאלון טלקום – מערכות תקשורת

בי דיגיטל -B-Digital – פתרונות לבית חכם

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן