איך נכון להתחיל לשפץ את הבית?

קרדיט לתמונות FREEPIK

 

שיפוץ הבית יכול להיות מאתגר ולא פשוט, אך עם תכנון נכון תוכלו גם לחסוך לכם כאב ראש, גם זמן וכמובן גם כסף. תכנון נכון וקפדני יסייע לכם בבחירת החומרים הנכונים, בקבלת ההיתרים הנדרשים ולראות במו עיניכם כיצד התוצאה הסופית אמורה להיראות. בין אם אתם נעזרים באנשי מקצוע לתכנון השיפוץ ובין אם אתם מתכננים בעצמכם, הנה מדריך קצר המרכז עבורכם את הדברים החשובים שיש לקחת בחשבון בשיפוץ הבית וכדאי להכיר ולהתכונן אליהם.

 

צעדים ראשונים לקראת שיפוץ הבית:

שיפוץ בית מתחיל בתכנון נכון. הצעדים הראשונים שלכם יהיו בנטילת השראה מעיצוב או סגנון שאהבתם. אם יש כזה, אספו תמונות שלו ובחנו מה אהבתם וממה תרצו לשאוב השראה לעיצוב החדש של הבית שלכם. הגדירו את מטרת השיפוץ תחילה. האם אתם משפצים את הדירה לטובת השקעה או למגורים? האם יש תקציב מוגדר לשיפוץ שלכם? האם יש אזור מסוים בבית שאתם לא רוצים לגעת בו או אזור ספציפי בלבד שאתם רוצים לשפץ? בשלב הבא יהיה עליכם להגדיר את תקציב הבנייה. קחו בחשבון גם הפתעות ועלויות נוספות, בעיקר בכל הקשור לעבודה עצמה של הקבלן. דאגו לכתב כמויות מסודר ומדויק ככל האפשר להעריך את הכמויות והעלויות של אריחים קרמיים וחומרי גלם נוספים הנדרשים לשיפוץ.

 

איך לבחור אריחים קרמיים לריצוף ולחיפוי?

אז תכננתם את השיפוץ שאתם רוצים לבצע, הגדרתם תקציב וכעת הגיע הזמן לחשוב על חיפוי וריצוף לבית . הרצפה והקירות בבית הם היסודות החשובים ביותר בבית ומלבד העובדה שהם צריכים להיות חזקים ועומדים בתקני הבטיחות הנדרשים, לא מן הנמנע שנרצה גם לעצב אותם כראוי כדי להקנות לנו תחושה נעימה, נוחה ואטרקטיבית בבית שלנו. בעוד חיפוי הקירות באריחים קרמיים עשוי להיות בעיקר במטבח ואמבטיה הרי שהריצוף נמצא בכל חלקי הבית וחשוב מאוד לבחור את הריצוף המתאים לכם ביותר.

 

להלן כמה פרמטרים חשובים לבחירת הריצוף בבית:

  • דרגת שחיקה – ככל שדרגת השחיקה יותר גבוהה כך החוזק והעמידות של המרצפות יהיה טוב יותר ולאורך זמן. זכרו כי הריצוף צריך להראות יפה אך גם צריך להיות חזק ועמיד לגבי ותרצו להזיז רהיטים.
  • טבעי או מלאכותי? – האם כדאי יהיה לבחור בריצוף מלאכותי או טבעי? יש כמובן יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם וצריך לבחון את ההבדל לעומק מול איש המקצוע. מה שאתם צריכים לדעת בגדול הוא שאבן טבעית היא אבן שנחצבת מהאדמה או ריצוף מלאכותי העשוי מאבן המיוצרת תעשייתית.
  • גודל ועיצוב קרמיקה – ישנם אריחים בגדלים שונים ובצורות שונות. תוסיפו לכך את שפע הצבעים, הטקסטורות, הסגנונות וכמובן את המרקם ותקבלו אינספור אפשרויות לבחירה. לעיצובים שונים יש השפעה שונה על האופן שבו אנו נרגיש באותו החלל ולכן חשוב לבחור את הריצוף בקפידה.
  • תקציב – מכיוון שהכנתם כבר תקציב מוגדר לראש לכל השיפוץ קחו בחשבון את העלויות הנדרשות לכם לצורך הריצוף והחיפוי של הקירות ואיזה נתח זה יגבה מתוך התקציב הכולל שלכם.
  • כושר ספיגה – לריצוף מסוגים שונים יש יכולת ספיגה שונה. אנו לא מדברים רק על כתמים העשויים לשנות את הגוון של הריצוף אלא גם על מים וחומרי ניקוי שמשתמשים בהם בשוטף.

קבלת הצעת מחיר לשיפוץ ותחילת עבודה:

 

אז לאחר שיש לכם את כל הנתונים ואתם יודעים מה אתם רוצים בדיוק תוכלו לפנות לקבלן המתאים המתמחה בסוג העבודה שאתם מחפשים לצורך השיפוץ, לקבל הצעת מחיר ולהתקדם משם לעבר תחילת העבודה. אל תתביישו לבקש חתימה על חוזה עבודה שמסדיר את ענייני התשלום ומועד הסיום הצפוי.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן