איך מוכרים נכס? כל השלבים

מכירת נכס היא אינה עניין של מה בכך, כמו שאולי רבים מאתנו נוטים לחשוב. שוק הנדל"ן הנו תחרותי ולא פעם נכסים יצאו לשוק אך לא ימשכו אליהם קונים. אם ברצונכם להעמיד נכס למכירה וגם למכור אותו במהירות, הנה כמה מהשלבים שעליכם לעבור לאורך התהליך.

החיפזון מן השטן, היו מוכנים

אם ברצונכם למכור מהר עליכם להיות כמה שיותר מוכנים לכך ולעשות את כל המאמצים הנדרשים. אף פעם אל תפרסמו את הנכס רק כדי לבחון את תגובת השוק. אם אינכם מוכנים למכור, אל תמכרו. פרסום שווא רק יכול להרחיק את הקונים, לכן קבלו החלטה ופרסמו את הנכס רק כשאתם בטוחים במאת האחוזים.

מצאו חברת תיווך, ושתהיה מקצועית

לחברת תיווך יש את כל הידע, הניסיון והכלים כדי לסייע לכם למכור, ומהר. נכון, היא גם גובה עמלת תיווך אולם אלו הם שני אחוזים משתלמים ביותר. החברה תחסוך מכם זמן יקר בפגישות עם לקוחות, בהפעלת מערך שיווק, סינון לקוחות, משא ומתן, בפנייה לקונים פוטנציאליים, השגת חשיפה גדולה יותר, היכרות עם השוק ועוד.

קבלו הערכת מחיר

המחיר הנכון מהווה פרמטר חשוב. עליו לא להיות גבוה מדי, וכמובן, גם לא נמוך. התמחור הנכון יכול ליצור כמה שיותר עניין אצל הקונים ואף להביא לכם הצעות מרובות ואטרקטיביות. לכן אל תתפתו לתג מחיר גבוה מערכו של הנכס, הקשיבו לעצתם של מומחים, קבלו חוות דעת נוספת אם אתם מתלבטים, אך הקפידו שהמחיר יהיה תואם לערך השוק.

סדרו את הבית, גם מתיחת פנים לא תזיק

אל תסמכו על הקונים שיזהו את הפוטנציאל הטמון בנכס, עליכם להקל עליהם בכך. בצעו תיקונים נדרשים, צבעו את הקירות, שדרגו את המטבח והקפידו שהבית יראה כמה שיותר מסודר, נקי ומודרני. בלגן, אזורים הדורשים תיקון, חללים מעוצבים בהתאמה אישית, צפיפות כל אלו ועוד עשויים לעכב את המכירה ולשדר למתעניינים בנכס שמחכה להם הרבה עבודה.

מצו את כל אפיקי השיווק שקיימים

במילה אחת: שיווק. אם ברצונכם למכור את הנכס ומהר, הקפידו לשווק אותו בכל המקומות הנכונים. בפורטלים, בלוחות, במדיות חברתיות, בעיתון ועוד. גם כאן חברת התיווך יכולה לתת מענה, לפנות לאפיקי שיווק שלא חשבתם עליהם ולהוביל לכל שהטלפון יצלצל ללא הרף שהבית יימכר כמה שיותר מהר ובמחיר אליו אתם מכוונים.

 נכתב עבור www.easyhouse.co.il