איך לשמור על מעלית הבניין?

 

מעלית בניין, כמו מכשירים מכאניים וחשמליים אחרים, זקוקה גם היא לתחזוקה תקופתית. המעלית דורשת טיפול בכדי למנוע או לעכב בלאי או נזקים, הדורשים השקעה גדולה אף יותר בתיקון וניקוי.
מעלית בהחלט ניתנת לשיפוץ וחלק משירותי השיפוץ ניתנים על-ידי החברות המייצרות ומשווקות מעליות. בתום כל תהליך שיפוץ המעלית ניתן לשוב ולהשתמש במעלית כמקודם. בתהליך השיפוץ ניתן לשלב גם שדרוג של המעלית, הנוגע במיוחד לחלקיה הפנימיים ולמנגנוני ההפעלה שלה. אופן זה מבטיח שימוש איכותי ובטיחותי יותר במעלית, כך שהדיירים יוכלו להפיק את מרב התועלת ממנה.

תחזוקה ושדרוג מעלית בניין

אפשר לשדרג את המעלית גם מההיבט האסתטי ולהפכה לנעימה יותר. שדרוג המעלית כולל לרוב שדרוג של מערכות ישנות והחלפתן במתקדמות יותר. החלפת מנועים ישנים בחדשים והחלפת כבלים ישנים, התקנת לוחות פיקוד מתקדמים וכן החלפה או הוספה של מערכת אלקטרונית המאפשרת האטה או האצה של מהירות תנועה המעלית, על-פי דרישת הדיירים. פעולות אלו יש לבצע בשימוש עם חלקים מקוריים בלבד, ולא עם חלפים שעשויים לפגוע באיכותה ובטיחותה של המעלית. יתר על כן, שיפור האסתטיקה של המעלית אפשרי באמצעות שימוש בחומרים שונים לציפוי, כגון פורמייקה או נירוסטה, התקנת מראות או רצפות חדשות, והוספת מעקה לבעלי מוגבלויות.

בשביל מה לתחזק מעלית?

תחזוקה נכונה של המעלית מאפשרת שמירה על תקינה לזמן רב יותר, אולם תקלות עדיין עשויות להתרחש. בכל תקלה יש להזעיק במהירות אנשי מקצוע ולא להזניח. מרבית החברות לייצור מעליות מספקות גם שירות סביב השעון ומציעות שירותים שונים של שיפוץ ותחזוקה. על צוות החברה להיות זמין ולהגיע במהירות, קל וחומר במקרים בהם נדרש לחלץ אנשים התקועים במעלית. דאגו שהחברה תספק אחריות על חלקי חילוף ותעסיק אנשי מקצוע מיומנים ועתירי ניסיון בעולם המעליות.

ניקוי מעלית הבניין

שמירה על המעלית כוללת גם ניקיון תקופתי שלה. העצה הטובה ביותר תהיה – לשמור על המעלית נקייה ומצוחצחת תמיד, גם אם זה אומר לוודא שאנשי הניקיון של הבניין מבצעים עבודה זו כהלכה. יש להשתמש בחומרי ניקוי מתאימים שלא יסבו נזק לחומרי המעלית. כאשר החיפויים והרצפה עשויים מפרקט, אפשר להשתמש במטלית לחה, בעוד שכאשר ישנם שטיחים, יש לדאוג לשאיבת אבק.

הכתבה נכתבה בשיתוף חברת  ים מעליות
למידע נוסף הכנסו לדף המידע שלהם באתר או התקשרו: 08-6715949

 


חיפוש מהיר: