איך לבחור חברת ניהול נכסי נדל"ן?

השקעה בנדל"ן מוגדרת גם כהשקעה פסיבית. כלומר, ללא עבודה מצידכם, אתם צפויים לקבל תשואה בזכות דמי השכירות הקבועים. אבל מסתבר שהתעסקות עם ניהול הנכס בשוטף, עשויה להיות די מתישה. למי שרוצה לחסוך את ההתעסקות עם חיפוש שוכרים, גביית שכר הדירה וכל היתר, יש אפשרות להיעזר בחברת ניהול. בשורות הבאות נסביר איך לבחור בצורה מתאימה, את חברת ניהול נכסי הנדל"ן שתעשה בשבילכם את כל העבודה.

בדקו אילו שירותים אתם מקבלים

הדבר החשוב ביותר, זה לוודא מראש מהם כל השירותים שאתם מקבלים מהחברה לניהול הנכסים. שימו לב שחברות כאלה לרוב לא ימצאו לכם נכס להשקעה. בכך יוכל לסייע לכם מתווך נדל"ן. זו גם לא חברה שתעזור לכם לסגור משכנתא, בכך יסייע לכם יועץ מוסמך שנותן יעוץ משכנתאות למשקיעי נדלן. אבל בהמון דברים אחרים, חברת הניהול תעמוד לרשותכם. מומלץ לסגור מראש את כל הנושאים שנמצאים בטיפול הקבוע והשוטף של החברה. למשל:

  1. הכנת הנכס להשכרה ראשונה – במידה והנכס לא מושכר עדיין, יש חברות ניהול שיטפלו עבורכם בכל נושא השיפוץ וההכנה לקראת כניסת דייר.
  2. הצגת הדירה לשוכרים אפשריים – חברת ניהול איכותית לפרסם את הדירה ותציג אותה לשוכרים אפשריים.
  3. מיקסום תשואה – חברת ניהול מצוינת תדע לזהות את ערך הנכס ומהי התשואה שאפשר לקבל. במילים אחרות, הוא תוכל לקבוע מחיר הגיוני להשכרה. הצעות נמוכות מדי מצד שוכרים ייפסלו.
  4. סינון שוכרים ובדיקת רקע – לפני חתימה של חוזה עם השוכר או השוכרים, תתבצע בדיקת רקע. הדבר נועד למנוע מצב שבו הנכס יושכר לשוכר שלא יוכל לעמוד בתשלום.
  5. תחזוקה שוטפת – בנושאים שבהם הדיירים צריכים טיפול, הם ייפנו ישירות לנציג של חברת הניהול. כל טיפול בדליפות מים או תקלת איטום, צורך בתיקון כזה או אחר, פיצוץ בדוד וכדומה.
  6. גבייה – זו לא העבודה שלכם, לרדוף אחר צ'קים או להתעסק עם עיכובים בתשלום. חברת הניהול המקצועית תתעסק בכך עבורכם.

בדקו ווודאו ניסיון מוכח

ניהול נכס זה מקצוע. כפי שהסברנו בפסקה הקודמת, יש הרבה מטלות שהן באחריות חברת הניהול. וודאו מראש שאתם שוכרים חברה בעלת ניסיון מוכח בתחום. במידה ומדובר על נכס מיוחד, למשל דירת יוקרה, בית צמוד קרקע וכדומה, עדיף שתהיה לחברה ניסיון עם נכסים כאלה. חלק מהחברות מסייעות בהיבטים משפטיים נלווים. זה יכול לסייע אם אתם לא רוצים להיעזר בנפרד בעורך דין.

זמינות גבוהה ומחירים הוגנים

בחרו חברת ניהול נכסי נדל"ן שמקפידה על זמינות ושירות ללקוח. הזמינות צריכה להיות הן עבורכם והן עבור הדיירים ששוכרים את הנכס. זיכרו כי אם החברה לא תהיה זמינה לדיירים, אתם אלה שתקבלו מהם טלפונים או הודעות, שיצריכו מכם התעסקות. לסיום, בדקו שעלות השירות תואמת את רמת ההשקעה שאתם מחפשים, בניהול הנכס.

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן