איך לבחור חברת ניהול בתים

לחברת ניהול בתים ישנם יתרונות רבים: היא הרבה יותר זמינה ומקצועית, היא מפעילה צוות מיומן ואחראי והיא מציעה מעטפת שלמה של שירותים. עם זאת קיים כיום היצע נרחב של חברות ניהול ולכן עליכם לבחור את האחת שתגרום לכם להרגיש שהבניין שלכם נמצא בידיים טובות.

כיום בניינים משותפים רבים זנחו את הרעיון של הוועד בשל הרצון למנוע ולהימנע מהזנחת הבניין. חברת הניהול נותנת מענה הולם, יעיל ומקצועי ופשוט שווה את ההשקעה. יחד עם זאת היות וקיים ביקוש גם ישנו היצע, ויש לבחור את חברת הניהול בקפידה. לפניכם כמה טיפים ונקודות למחשבה שיסייעו לכם בביצוע המשימה.

 

  • המלצות – מאחורי כל חברה טובה ומוצלחת ישנו שובל של לקוחות מרוצים. אל תהססו לבקש שמות והפניות ולעשות שיעורי בית בתחום.
  • אין טוב יותר ממראה עיניים – סביר כי חברת ניהול מקצועית תנהל גם בניינים משותפים נוספים לכן הקדישו זמן לבקר בבניין בסדר גודל הדומה לשלכם, כדי להבין את רמת השירות שמספקת.
  • צוות מנצח – חברת ניהול מנצחת היא כזו אשר מורכבת מצוות מנצח. הקפידו לבדוק שעובדי החברה הנם מיומנים ובעלי הכשרה ושאנשי המקצוע עמם משתפת פעולה איכותיים.
  • שקיפות ואמינות – מדובר בפרמטר חשוב שכן לא פעם החברה תתעסק עם כספים של הדיירים. חברה מקצועית היא כזו שמתנהלת במקסימום שקיפות עם וועד הבית והדיירים.
  • ביטוחים – כדאי לעבוד עם חברה אשר מבטחת את כל העובדים, בעלי המקצוע וספקי השירותים עמם משתפת פעולה. זאת כדי למנוע מכם להסתבך עם תביעות במקרה של נזק לצד ג'.
  • תחושת בטן ורושם ראשוני – הקפידו להיפגש עם נציגי החברה כדי לתאם ציפיות ולקבל הצעת מחיר עבור השירותים. בפגישה זו וודאו מהו היקף השירותים אותו תקבלו במסגרת התשלום והקשיבו לתחושת הבטן שלכם.
  • אילו שירותים החברה מספקת? כל חברה מספקת סוגים שונים של שירותים ולכן עליכם לשאול מה השירותים הניתנים במסגרת חוזה ההעסקה. כמו כן מוטב כי תשאלו מה מידת הזמינות של החברה במקרה של בעיות או תקלות, אילו דרכי התקשרות קיימות? ובאופן כללי אילו שירותים החברה תספק לכם במסגרת התשלום החודשי.

לסיכום, שיעורי בית ומעט היכרות עם התחום יעזרו לכם להגיע לבחירת חברת הניהול אשר תשפר את אורח חייכם במידה משמעותית והכי חשוב: תדאג לניהול הבניין שלכם במקום שאתם תאלצו לעשות זאת בעצמכם.

נכתב בשיתוף חברת בית בטוח