איך דודי שמש עובדים?

לכולנו זכורה התקופה בה הבוילר היה דולק 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע בימות החורף הקרים, חשבונות החשמל היו מופקעים בחודשים אלו וכול בני המשפחה נלחמו להיכנס ראשונים למקלחת כי לאחרון אף פעם לא נשארו די מים.

 כיום, דודי שמש עברו מהפך רציני והפכו למוצר מתקדם שמספק מים חמים בכל ימות השנה כמעט מבלי להשתמש בחשמל. איזה דוד שמש הוא הטוב ביותר והיעיל ביותר בשבילכם? בכתבה הבאה!

דודי שמש – איך הם עובדים?

דודי שמש כשמם כן הם, שכן הם פועלים באמצעות אנרגיית השמש ובשל כך הם חסכוניים במיוחד וידידותיים לסביבה. דודי שמש מכילים מיכל פנימי מצופה בשכבת מגן, העשויה חומר אמייל (בלעז: enamel) המשמשת הגנת אל-חלד לדוד ואיטום הרמטי ממים.

המים שנמצאים במיכלי דודי שמש שומרים על טמפרטורה חמה תודות לחומר בידוד תרמי הממוקם בין שכבת המגן החיצוני לבין המיכל הפנימי ונקרא פוליאוריטן מוקצף (בלעז: Polyurethane foam).

את חום המים מייצר קולט השמש, אשר מייצר חום באמצעות אנרגיית השמש. כל עוד מדובר בימות הקיץ –  המים יתחממו באמצעות הקולט, אולם בימות החורף הקרים, יש להיעזר במתג הבוילר על מנת לחמם את המים.  

איך נקבע המחיר?

דודי שמש באים בגדלים שונים והתקנתם משתנה בהתאם לאזור המותקן. מחירם של דודי שמש נקבעים על פי גודלו של המיכל, המותג של הדוד וסוג ההתקנה. דודי שמש מגיעים עם מיכלים בגדלים של שמונים ליטר, מאה ועשרים ליטר ומאה וחמישים ליטר, כמובן, שככל שהמיכל גדול יותר עלותו יקרה יותר.

 את גודלו של מיכל הדוד יש לקבוע בהתאם למספר הנפשות החיות בבית, חברת דודי שמש מקצועית ידריכו אתכם בעת הרכישה ויתאימו לכם את הגודל המתאים. אחד מהמדדים המשפיעים ביותר על מחירו של הדוד הוא ללא ספק המותג שלו, שכן, דוד שמיוצר על ידי חברה מוכרת יכול להיות יקר בשבעים אחוזים מדוד זהה של חברה שאינה מוכרת. כיום, חברות כרומגן ואמקור הן המובילות בתחום דודי שמש, אולם קיימות גם חברות קטנות יותר ואמינות כמו נימרוד וטל סחר.

נכתב ע"י  הילה יוסף  עבור דודי שמש רחובות