איך ביטוח שכר דירה עובד

קרדיט תמונה canva

לא מעט אנשים מציעים כיום דירות אשר רכשו לצורך השקעה עבור השכרה. כמו כן, כיום לא מעט אנשים מעוניינים לשכור דירה באזורים שונים בארץ. יחד עם זאת, כל בעל דירה יודע שמציאת דיירים לדירה שלו איננו תהליך פשוט. גם אם יש לא מעט דיירים שמתעניינים בדירה, הרי שבפועל כל בעל דירה רוצה למצוא את הדיירים האמינים ביותר, אשר הוא יוכל לסמוך עליהם בעיניים עצומות כי הם ישמרו לו על הדירה וכן, ישלמו לו את תשלומי שכר הדירה במלואם, בזמן. לא קל למצוא דיירים שכאלה ובעלי דירות מחפשים דרך להבטיח את קבלת שכר הדירה שלהם ואת הפתרון הטוב ביותר למצב שבו דיירים מחליטים לא לשלם שכר דירה ובד בבד, לא להתפנות מהדירה. ביטוח שכר דירה מהווה כיום את הפתרון האידאלי עבור כל אדם שמעוניין להשכיר את הדירה שלו וחושש לעשות זאת.

 

ביטוח שכר דירה- במה מדובר?

ביטוח שכר דירה מהווה אופציה חדשנית מאוד המוצעת כיום על ידי חברות ביטוח שונות. אותן חברות מציעות לבטח את שכר הדירה אשר בעל הדירה מקבל מהשוכרים. כלומר, אם השוכרים החליטו שהם מפסיקים לשלם את שכר הדירה או אם הצ'ק של שכר הדירה שלהם חוזר, חברת הביטוח מתחייבת לשלם במקום הדיירים עד שימצאו דיירים חלופיים לדירה או עד שייפתר המשבר. מעבר לכך, חברת ביטוח מעין זאת מציעה גם שירות של בדיקת הרקע הפיננסי של דיירים פוטנציאלים על מנת להבטיח כי הם מסוגלים לעמוד בתשלומי שכר דירה וכן, ייעוץ משפטי במקרה הצורך ואף תשלום שכר דירה במקרה שבו דיירים הפרו חוזה באמצע ולא פעם גם שירות מציאת דיירים חלופיים.

ביטוח שכר דירה מהווה כיום את הפתרון הטוב ביותר עבור כל אדם שמעוניין להשכיר את הדירה שלו, אך חושש שהוא יפגע באופן כלשהו מבחינה כלכלית בשל דיירים שלא ישלמו לו את שכר הדירה, יפרו חוזה ועוד. ביטוח מעין זה מעניק לכל אדם את השקט הנפשי שבידיעה כי גם במקרה שבו הדיירים לא ישלמו שכר הדירה או שיהיה משבר כלשהו עם הדיירים, בעל הדירה יהיה מוגן מבחינה כלכלית.

 

כיצד עובד ביטוח שכר דירה?

כאמור, כיום במקום לבקש ערבויות או פיקדונות מדיירים פוטנציאלים המעוניינים לשכור את הדירה שלכם ובמקום לקבל סירוב או ניסיון להוריד אתכם מהפיקדונות או הערבויות שאתם דורשים, כל שעליכם לעשות זה פשוט לבחור בחברת ביטוח שתבטח את שכר הדירה שהדיירים משלמים לכם. כיצד זה עובד? בשלב הראשון על בעל הדירה למסור את פרטי הדירה להשכרה ואת פרטי הדיירים עבורם הוא מבקש שהחברה תהיה ערבה לתשלומי שכר הדירה בהם הם יחויבו בהסכם שכירות. במידה ודייר כלשהו מפר את הסכם השכירות הפרה המצדיקה את ביטולו כגון: אי תשלום שכר דירה, הפעלת עסק בדירה, סירוב להתפנות בתום החוזה או עשיית כל שימוש אחר בדירה המנוגד להסכם השכירות אז החברה תזכה את החשבון של בעל הדירה. כמובן שיש צורך להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים.

 

כיצד תבחרו ביטוח שכר דירה?

אין ספק שביטוח שכר דירה מהווה את הדבר הטוב ביותר עבור כל בעל דירה. כל בעל דירה השקיע לא מעט ברכישת הדירה שלו והוא בוודאי מצפה כי כאשר הוא מעניק לדיירים את האפשרות להתגורר בדירה, הוא יקבל את שכר הדירה שנקבע בחוזה כמצופה, בלי שום בעיות. יחד עם זאת, מכיוון שידוע שכיום ישנם לא מעט דיירים אשר גורמים עוגמת נפש לבעלי הבית שלהם ואינם משלמים להם שכר דירה, מפירים חוזה ועוד, הרי שחשוב מאוד לבחור במענה הטוב ביותר להגנה על הזכויות שלכם בדירה שלכם, לרבות הזכות שלכם לקבל את שכר הדירה החודשי תמורת המגורים בדירה ועל כן, בחירה בחברת ביטוח המציעה את ביטוח שכר הדירה המקיף, האיכותי והטוב ביותר, היא ללא ספק הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר: