איזה מצבר מתאים לרכב שלכם?

אחת התקלות השכיחות ביותר ברכב הן תקלות הנוגעות למצבר. אם הרכב שלכם לא מניע, ככל הנראה יש בעיה כלשהי עם המצבר שלו. לעיתים מספיק להטעין את המצבר על ידי כבלים ייעודיים, אולם, לעיתים המצבר ידרוש החלפה. ניתן לומר כי מצבר איכותי מחזיק מעמד פרק זמן כלשהו בהתאם לסוג המצבר וסוג הרכב שבו הוא מותקן. לאחר שחולף פרק הזמן המדובר, לרוב הוא יתחיל להישחק וידרוש החלפה. החלפת מצבר לרכב צריכה להתבצע בצורה הטובה ביותר. יש להתאים את המצבר הנכון לסוג הרכב שלכם וכן, לבצע את עבודת ההחלפה עצמה בצורה מקצועית, על מנת שהמצבר החדש יפעל בצורה תקינה. לכן, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע וזאת אם אינכם יודעים איזה מצבר מתאים לרכב שלכם וכמובן, לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר עבור החלפת המצבר לרכב שלכם.

מתי מומלץ להחליף מצבר?

מצברים מהווים למעשה את הבטרייה של כל רכב. המצבר מספק חיים לכל מערכות החשמל ברכב ולכן, אם הוא לא עובד מכל סיבה באשר היא, לא תתאפשר נסיעה ברכב. אם אתם תוהים מתי בעצם צריך להחליף מצבר ברכב, הנה כמה סימנים לכך שהגיע הזמן להחליף את המצבר שלכם:

אם במהלך בדיקה תקופתית של הרכב שלכם במוסך, המצבר שלכם יתגלה כלא תקין מבחינת גבוה המתח שבו ומבחינות נוספות אשר נבדקות במוסך, המוסכניק לרוב ימליץ לכם להחליף מצבר.

כמו כן, אם אתם מדליקים את המזגן או האורות ברכב שלכם ואתם רואים כי יש עמעום של תאורה בלוח השעונים, מדובר על רמז לכך שהמצבר של הרכב שלכם כבר לא מתפקד בצורה כל כך תקינה ולכן, יש להחליף אותו

המקרה הקלאסי ביותר הוא כמובן אם הרכב שלכם איננו מניע או שלוקח לו זמן להניע, גם במקרה הזה הגיוני מאוד שיש בעיה במצבר שלכם ויש צורך להחליף את המצבר.

איך מתאימים מצבר לרכב?

התאמת מצבר לרכב חייבת להתבצע בצורה הטובה והמקצועית ביותר שיכולה להיות. ראשית כל, המצבר חייב להיות תואם לגודל הרכב שלכם וכן לגודל המנוע של הרכב. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מצברים שונים אשר מתאפיינים במותגים ובאיכויות השונות שלהן וכן בגובה המתח שהן מציעים. המתח המקובל במצברים באופן כללי נע בין 55-80 אמפר. מצבר בעל אמפר גבוה יתאים לרכב גדול עם נפח מנוע גדול ומצבר בעל אמפר נמוך יתאים לרכב קטן עם נפח מנוע קטן.

בכדי להתאים בצורה המדויקת ביותר מצבר לרכב שלכם, יש צורך לבדוק בחוברת היצרן של הרכב איזה מצבר מתאים לרכב שלכם. אם אינכם מוצאים את חוברת היצרן של הרכב או את המידע המדובר, חשוב מאוד שתיגשו לאנשי מקצוע שמכירים את תצום המצברים היטב ויודעים כיצד להתאים מצבר לכל סוג רכב בצורה מדויקת ואיכותית.

שירות מצבר עד הבית

כיום ניתן למצוא שירות מצבר לרכב עד הבית. כלומר, אם נתקעתם בכל מקום באשר הוא, עם רכב שלא מניע בשל מצבר שדורש החלפה או אם פשוט לא מתחשק לכם לצאת מהבית בכדי להחליף מצבר, אתם יכולים ליצור קשר עם אחת מהחברות המציעות שירות מצבר עד הבית. בהתאם לכמה שאלות שונות שהם ישאלו אתכם לגבי הרכב שלכם, סוגו, נפח המנוע ועוד, הם יתאימו לכם מצבר, יביאו את המצבר עד המקום שבו אתם מצויים ויחליפו לכם את המצבר הישן במצבר חדש.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שישנן חברות מוכרות ומובילות בתחום ייצור מצברים וכדאי לבחור מצבר של אחת מהן, על מנת שהוא יענה על המטרה שלו בצורה הטובה ביותר ולאורך זמן רב.

צריכים מצבר לרכב בשירות עד הבית? פנו לטופ מצברים: https://top-batteries.co.il