אחזקת מעליות

 

אחזקת מעליות הפכה להיות בשנים האחרונות לנושא רב חשיבות בבניינים. אין ספק כי סיבה מרכזית לכך נעוצה בעובדה שישנה מגמה מתרחבת של הקמת בנייני מגורים שהם רבי קומות, ובני שמונה קומות ומעלה לפחות.
מצב זה אומר למעשה כי ישנו שימוש תכוף מאוד במעליות הבניינים ולכן יש לדאוג לכך שמעלית בבניין משותף תתוחזק נכון ובצורה יעילה ובטיחותית כאחת.

מי אחראי על אחזקת מעליות?

ראשית, אחריות העל על מעליות, תקני מעליות ואחזקתם החוקית היא בידי משרד הכלכלה.
המשרד מחייב כל בניין משותף לספק למעלית שלו שירות תחזוקה שוטף  מטעם חברה או עסק של תחזוקת ואחזקת מעליות הפועל באישור משרד הכלכלה. אחזקת מעלית מחויבת על פי חוק בדיקה שנעשית בבניין אחת לחודש על ידי ספק האחזקה ובידיעת ועד או חברת הניהול של הבניין.
כמו כן הבניין מחויב על פי חוק לבדיקה מוסמכת יותר של מהנדס מעליות אחת לחצי שנה. בדיקה זו נעשית עם חברת אחזקת המעליות ובידיעת הועד/ חברת הניהול.

איך לבחור חברת אחזקת מעליות?

בבניין משותף חדש התקשרות עם חברת אחזקת מעליות צריכה להיות על ידי חיפוש והשוואה בין שלוש חברות לפחות ( לא צריך למעשה יותר), לקבל מחברות אלו הצעות מחיר והמלצות. וכך להתחיל לעבוד איתם באופן שוטף
חשוב לבחור בסדר עדיפות, חברה שהיא נגישה להגעה מהירה באזור שבו שוכן הבניין.
בניין מגורים מראשון לציון לא ייקח למשל חברת אחזקות מכפר סבא, בשל המרחק הרב. .

ככלל בתפעול ובאחזקה השוטפת, אחזקת המעלית כוללת את הדברים הבאים:

שימון של כל המערכות המכאניות והצירים, חיזוק הברגים של המעלית, בדיקת מצב הבלאי של רכיבי המעלית, בדיקת תקינות מעגלי הבטיחות, חיבורי החשמל, כוונון סגירת הדלתות, כוונון העצירה בקומות ועוד פעולות אחזקה, שימור ותקינות כאלה ואחרות.
ברמה השוטפת יש לדאוג לכך שהמעלית תהיה מתוחזקת כראוי מבחינת נקיונה. מניעת לכלוך בה. מניעה מילדים לשחק בה בכל מיני משחקים מסוכנים של פתיחה וסגירה ועוד.
צריך כמובן לתלות שלט בפתח המעלית המבקש לשמור על נקיונה כל העת על מנת למנוע נזקים למעלית העלולים אולי להפוך למסוכנים לדיירים ואורחים בבניין.
 

הכתבה נכתבה בשיתוף חברת  ים מעליות
למידע נוסף הכנסו לדף המידע שלהם באתר או התקשרו: 08-6715949

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן