אגרונום – מיהו וכיצד יכול לעזור לכם

 

אגרונום הוא מומחה בתורת החקלאות. אם שקלתם אם להיעזר בשירותיו של איש מקצוע כדאי שתדעו שאגרונומים מתמחים בתחומים רבים ומגוונים, ביניהם: גידול ירקות ופירות, אפיון סוג הקרקע עבור גידולים חקלאיים, הגנה על צמחים, השבחת גידולים ותוצרת חקלאית ועוד. באופן כללי בעזרת שירותיו של אגרונום תוכלו לדעת אילו צמחים, ירקות ופירות לגדל על פי תנאי הקרקע וכיצד להפיק מהקרקע שלכם את המיטב כדי שהתוצרת תהיה משובחת.

 ייעוץ מקצועי

ברוב המקרים שירותיו של אגרונום נחוצים יותר במשקים חקלאיים ובחברות מסחריות. מכאן המושג "אגרונום מוסדי". בתחום הגינון המוסדי האגרונומים מייעצים כיצד לתחזק גינות, לשקם, לתכנן, להשקות ועוד. אגרונומים יכולים גם לעבוד כמורים ולספק שירותי יעוץ גינון, או לחלופין להעביר קורס גינון לאנשים אחרים, אם במסגרת לימודים אקדמאיים ואם באופן פרטי. קורס גינון מטעם אגרונום ילמד אתכם כיצד להתמודד עם בעיות נפוצות כמו למשל מזיקים, עשבים שוטים, דישון, שיקום מדשאות ועוד, כך שתוכלו לממש את הידע בגינה הפרטית שלכם.
 
הגנה והשבחת צמחים
 
אגרונום מקצועי יוכל לעזור לכם בדרכים רבות. מלבד לאפיין את סוג הקרקע ולהחליט אילו גידולים לזרוע ולשתול, בעזרת הידע שלו תוכלו ללמוד גם כיצד להגן על הגידולים שלכם. ליעוץ גינון מטעמו יש ערך רב, והוא יכול ללוות אתכם בשלבי הגידול השונים, לבחור בשיטות הדברה ודישון, לספק פתרונות בזמן אמת, ובעיקר: להניב את היבול הטוב ביותר בתנאים כמה שיותר פשוטים. במילים אחרות, אגרונום הוא למעשה חקלאי שמלבד התחום החקלאי מממש את הידע שלו גם בתחום המוסדי והפרטי ועוזר לתורת החקלאות להשתמר ולהתפתח.
 
יעוץ גינון פרטי
 
אגרונום יכול לספק מענה גם לגנן הפרטי בנושאים רבים ומגוונים, ביניהם שתילה, גיזום, שיקום, אבחון ופתרון של בעיות קרקע, הדברה והשקיה, דישון, תכנון גינה ובחירת צמחים. כמו כן אגרונום מקצועי יכול לסייע בתכנון גינות פרטיות, גינות גג ומדשאות. בעזרת שירותיו אתם תוכלו ליהנות מגינה שמותאמת בדיוק לסוג הקרקע שבחצר הבית שלכם, וליכולות הטיפול והתחזוקה שלכם.
 
נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף עם אהרון ברגר אגרונום.
 
 

חיפוש מהיר: