התקנת מעלית ללא הסכמתי

פורום בנושא מעליות ומערכות חשמליות במבנה/בית משותף. בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהל: Sharonbarda

שלח תגובה
fyber

התקנת מעלית ללא הסכמתי

שליחה על ידי fyber »

שלום רב,
האם דייר יכול להתקין מעלית בבניין ללא הסכמתי,
אף שהדבר מחייב שינוי בגרם המדרגות ו/או שינוי בלובי, כלומר - ברכוש המשותף?
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

התקנת מעלית ללא הסכמתי

שליחה על ידי naftali imber »

לפייבר שלום רב:

יש לי הרגשה מוזרה שהשואלים, רובם – אתה לא לבד, מצפים לתשובות ממצות וענייניות לשאלות ערטילאיות, כמעט ללא כל פרטים, ובטח ללא תאור ממצא.
אני מבין שאנו חיים בעידן החפיף, בארץ העומדת בקצה חוד החפיפות אבל את רכבת החפיף אני הפסדתי.

על מנת שתבין למה אני מקטר אעשה עבורך רשימה של חלק מהמשתנים היכולים להשפיע על תשובה (ממצה לא חפיפה)

א) האם הדייר או מי מבני משפחתו נכה?
ב)כמה בעלי דירות יש בבנין?
ג)כמה מסכימים וכמה מתנגדים?
ד)מה מידת השינוי בחדר מדרגות ובלובי, האם זה ממש פגיעה, כמו הקטנה או הצרה, או רק אסטטי כגון הוספת דלת בקיר.
ח)האם עקב השינויים עבור המעלית לא מבצע הדייר המתקין, על חשבונו, שיפוץ ורענון של הלובי וחדר המדרגות.

וזה לא הכל, זה רק העיקר.

יש מספר סעיפים בחוק המקרקעין הנוגעים לנושא, כגון 59ג, 62א,71ב, 12ב לתקנון המצוי. (תוכל לקרוא סעיפים אלה באתר האיגוד, דרך העמוד הראשי, שתי לחיצות עכבר מכאן)

צר לי שאיני יכול לתת לך תשובה ראויה, נסה שוב עם יותר פרטים.

נ.ב.: יחד עם הרשת פשט המנהג להשתמש בכינויים לועזים מוזרים. אני מכבד את רצונך לעילום שם, אבל יש לעם היהודי הפטרה עם שמות למכביר (אינני אדם דתי), גם בספרות המוסלמית לא חסרים שמות, מדוע המאמצים להתנתק מהשורשים? בסופו של דבר כולנו נגמור כמו השורשים, בתוך האדמה!

בברכה

נפתלי אימבר
יועץ אחזקה,
חידוש פירי זבל
בבניינים רבי קומות
imber-n@zahav.net.il
050-5357526
שלח תגובה

חזור אל “פורום מעליות / גנרטורים / מערכות בית משותף”