הפרעה לשימוש בחניה

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
אנה

הפרעה לשימוש בחניה

שליחה על ידי אנה »

שלום,
אני גרה בבית משותף והחניות רשומות בטאבו. כדי להיכנס ולצאת מהחניות צריך לבצע פניה משביל הגישה ככה שהחרטום או תא המטען של המכונית עובר זמנית מעל החניה שליד. אין ברירה אחרת, וכולם מקפידים לא להחנות ליד קו ההפרדה כדי לאפשר לשכנים לתמרן.
לא מזמן התחלף השכן עם החניה לידי והוא לא משתמש בה לחניה אלא מאפסן בה דברים עד קו הגבול, מה שלא מאפשר לי להשתמש בחניה שלי. פניתי אליו והוא טען שבגלל שהחניה שלו רשומה בטאבו אז זכותו ובכלל אסור לי לחצות את קו הגבול לחניה שלו עם החרטום של הרכב.
לדעתי אסור לו לעשות את זה וגם ראיתי באינטרנט את פסק דין צודלר, שאומר שמי שגר בבית משותף מוותר על חלק מזכויות הבעלות שלו כדי שהחיים יוכלו להתנהל בבית המשותף, כלומר אפילו שהחניה שלו בטאבו הוא לא יכול לנצל אותה באופן שמפריע לאחרים להחנות.
מי צודק - האם מותר לי להיכנס זמנית בעת התמרון לחניה שלו כשזאת האפשרות היחידה להיכנס לשלי?( עקרונית גם הוא היה צריך להיכנס חלקית לשלי כדי לתמרן לחניה שלו, רק שהוא מחנה על הכביש), האם מותר לו לחסום לי את הגישה לחניה (עם חפצים בשטח שלו) או שאסור לו כי זה מונע ממני זכויות שלי? אם אני צודקת, מה אני יכולה לעשות בנדון?
און צוק עורך דין

Re: הפרעה לשימוש בחניה

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

בהחלט יכול להיות שניתן לחייב את השכן.
יש לבדוק את פרטי המקרה.
מוזמנים לפנות 03-6120163

בברכה,
און צוק, עו"ד
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”