צירוף נציג וועד חדש לחשבון בנק הוועד

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
ליאור קרנובסקי

צירוף נציג וועד חדש לחשבון בנק הוועד

שליחה על ידי ליאור קרנובסקי »

שלום,
מדובר בבניין בן 7 קומות 23 דיירים. במהלך 6 השנים האחרונות הבניין נוהל על ידי חברת ניהול והכספים נוהלו באמצעות חשבון וועד ועל ידי נציג וועד אחד. לאחר שחשפתי אי סדרים כספיים חמורים התקיימה בחודש פברואר השנה אסיפת דיירים ובה הוחלט לסיים את ההתקשרות עם חברת הניהול ולצרף אותי כנציג נוסף בוועד הבית. קיים פרוטוקול מקורי של האסיפה. לאחרונה ביקשתי מנציג הוועד הוותיק לצרף אותי כמורשה חתימה נוסף בחשבון הוועד בבנק. הנציג הוותיק סירב אך הוא מאפשר לי לצפות בנתוני הבנק באמצעות האפליקציה. חשוב לציין שתפקידי הוא לפקח על תחזוקת הבניין השוטפת כולל גביית כספים והפקדתם. הסירוב לצרף אותי מקומם ואינו מקובל עלי. החשבון שייך לדיירים ואינו חשבון אישי של הנציג הוותיק. שאלתי היא אם אפנה אישית למנהל הבנק האם הוא יסכים לצרפני רק על סמך ההחלטה המצוינת בפרוטקול האסיפה? האם הדרך הנוספת היחידה היא כינוס נוסף של אסיפת דיירים שבה תתקבל החלטה לצרפני כמורשה חתימה נוסף בבנק? האם יש דרכים נוספות?
תודה רבה,
ליאור קרנובסקי
און צוק עורך דין

Re: צירוף נציג וועד חדש לחשבון בנק הוועד

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

במידה ויש החלטה של בלעי הדירות כי תהיה מיופה חתימה בחשבון אזי ניתן להעביר ישירות למנהל הבנק
במידה ואין החלטה כזו יש לקבלה כדין.
החלטה על צירופך בנציג אינה מספקת

בברכה,
און צוק, עו"ד
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”