מאמר מאת מגנור הדברה - הדברה או הרחקת חולדות?

פורום פתוח בנושא הדברה אלקטרונית(הדברת-הרחקת מזיקים / יונים / עטלפים ועוד). בניהול נדב מנור, מנהל "מגנור הדברה אלקטרונית".

מנהלים: שמחון הרוש, דודי יפרח

שלח תגובה
שחר כהן פורטל בתים
מנהל מערכת הפורומים של "בתים"
הודעות: 229
הצטרף: 15/01/2006 - 17:23:05
יצירת קשר:

מאמר מאת מגנור הדברה - הדברה או הרחקת חולדות?

שליחה על ידי שחר כהן פורטל בתים »

הדברה או הרחקת חולדות? ( או:תפתרו לי את הבעיה!)

החולדות הן אחת החיות החכמות בטבע. מדהים לעיתים להתקל בסרט תיעודי אודות חולדות ופשוט להישאר המום. הרי תמיד נדמה לנו כי רב בעלי החיים הם טפשים או מפגרים, טעות קשה מיסודה. לעיתים נדמה כי כשאנו נתקלים בבעיית חולדות במקומות שונים כמו עליות גג, מחסנים, מרתפים ואנו מנסים לפתור את הבעיה בדרכים קונבנציונליות, לאחר זמן קצר החולדות מפסיקות להיכנס למלכודת, או לאכול את הרעל ואנחנו לא מבינים למה. החולדה היא חיה לומדת והיא לומדת מטעויותיה. יתרה מכך, החולדה היא חיה חברתית, די בדומה לנו בני האדם, והיא מעבירה את הידע שלה הלאה לקבוצה שלה. ובכלל מי רוצה לאסוף גוויות של חולדות, ככל שיהיו. אפשר פשוט להרחיק אותם. לעד!

הנזקים אותם מסוגלים לגרות החולדות הם חמורים ולעיתים אף הרי אסון. לא סתם החולדה היא ממשפחת המכרסמים, כשמם כן הם: עליהם לכרסמם כל הזמן בכדי לשחוק את השיניים שלהם הגדלות בקצב שיא. ואז מתחילים הנזקים:
כרסום תשתיות חשמל, תקשורת, מיזוג – לעיתים נזקים אלה גורמים להוצאות כספיות מיותרות. ישנן מקרים בהם ההוצאות אינן מספיקות כיוון שלא נפתרה בעיה, ועוד בטרם הפסיקה להתייבש הדיו על הצ'ק, נאלצנו לקרוא לאיש המקצוע שוב, שיבוא לתקן את הנזק. החמור מכל הוא המקרים הקשים יותר בהם כתוצאה מכרסום עלולה להיגרם שריפה. ואת תוצאותיה איני צריך לספר לכם.
עסקים בהם מיוצר מזון או נמכר מזון, עלולים למצוא עצמם סובלים מהפסדים נוראיים בעקבות נזקים בסחורה שנזרקת לפח. או אפילו מקרים בהם נראתה חולדה מטיילת לה במקום בו מוגש אוכל.

בשנים האחרונות תפסה תאוצה הטכנולוגיה הנקייה להרחקת מזיקים – הדברה אלקטרונית.
טכנולוגיה זו דוגלת בהרחקת המזיק לצמיתות תוך שימוש באמצעים נקיים אשר אינם מזיקים לנו בני האדם, או לסביבה שלנו (חומרי ההדברה מסוכנים עד מאוד והם אחד הגורמים הבולטים לזיהום הסביבה והקרקע). פעולת ההרחקה נעשית באמצאות מציאת נקודת התורפה של אותו המזיק ולחיצה עליה בכדי להרחיקו.
בחולדות למשל נקודת התורפה היא תחום השמיעה שלהם. ולמה? תחום השמיעה והתקשרת של החולדות רחוק מאוד משלנו, או בעצם גבוה יותר משלנו. ושם אנו עובדים. אנו "מציקים" להם בכך שאנו משחררים צליל בלתי נסבל לחלל איתו החולדות אינן יכולות להתמודד ואינם מסוגלות לתקשר ביניהן. פעולה כפולה זו מאלצת את החולדות להתרחק מהמקום ולעבור למקום אחר. המערכת ממשיכה לעבוד גם אחרי שניקתה את המקום בכדי למנוע כניסה חוזרת של חולדות והשתכנות שלהם במקום.
טכנולוגיה זו מורכבת ויש צורך בידע רב בכדי להשתמש בה ולהגיע לתוצאות הולמות וטובות מכל אלטרנטיבה אחרת.

בחברת מגנור הדברה אלקטרונית,מותקנות המערכות במקום על ידי טכנאי מוסמך, המתאים את המערכת במיוחד למקום אותו הוא ממגן. המערכת מבוקרת ע"י אנשי המקצוע בתהליך ההתמעה שלה במקום, כאשר לעיתים יש צורך בכיוונונים נוספים עד להגעה לתוצאות אופטימליות במקום.
ההדברה האלקטרונית מאפשרת לנו לטפל במקומות להם אין גישה דוגמת קירות גבס או קירות כפולים, בנייה בעץ ועוד.


הכותב הוא יועץ בחברת מגנור הדברה אלקטרונית
למידע נוסף על הדברת חולדות: http://www.batim.org.il/magnor
לכתבות נוספות בנושאי בית משותף, באתר האיגוד - http://www.batim.org.il/articles
שחר כהן - CEO פורטל בתים
שחר פיתוח ושיווק אתרים
https://www.s-p-a.org.il/
שלח תגובה

חזור אל “פורום הדברה אלקטרונית - הדברת-הרחקת מזיקים / יונים / עטלפים”