סגירת פתח בבית

פורום בנושאי עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות. בניהול אודרילי(אור לי הראל), אדריכלית ו-מעצבת פנים, בדגש על עיצוב בצבע (http://www.batim.org.il/color).

מנהלים: זוהרה, odrieli

שלח תגובה
מיכל

סגירת פתח בבית

שליחה על ידי מיכל »

שלום רב,
בביתי פתח ברוחב שני מטר ובגובה שניים וחצי מטרים המפריד בין הסלון (חדר שגודלו 3.8X3.8 מ') למרפסת פתוחה, שרוחבה כשני מטר, אשר ממנה נשקף נוף יפה מאוד של עץ גדול וירוק כל השנה. אני מעוניינת להתייעץ לגבי החומר המתאים ביותר לסגירת הפתח הזה, ובעיקר להתייעץ עמך מבחינה עיצובית.
אציין עוד כי רוחב הקיר בפתח הוא 25 ס"מ.
שאלתי - מהו אופן הסגירה הטוב ביותר לדעתך, לאור הנתונים - הזזה, פתיחה על ציר? והאם להשתמש למטרה זו בברזל (פרופיל בלגי), אלומיניום או עץ?
לכל חומר היתרונות והחסרונות שלו, מעבר לשוני האסתטי.
דלת הזזה מאלומיניום - חלוקה לשניים סוגרת חלק גדול מדי מהפתח, וחלוקה לשלוש היא אולי צרה מדי ולא נראית טוב (עובי הפרופיל הדק ביותר האפשרי כפי שידוע לי הוא 6.4 ס"מ?) - יוצא רוחב של כ-65 ס"מ לדלת, על גובה של 2.5 מ'.
דלת הזזה מעץ: נראה לי שהפרופיל של העץ אף רחב יותר מזה של אלומיניום, וחלוקה לשלוש לא תיראה טוב. היתרון - שאין הגבהה ברצפה והמעבר הוא חלק מהסלון למרפסת.
האם דלת הזזה מעץ בסגנון יפני תתאים? היכן ניתן לרכוש/להזמין דלת כזו? האם זה מתאים לסגירה של הפתח המתואר?
פרופיל בלגי ברזל - יפה מבחינה עיצובית (פרופיל דק וניתן לחלק לשלוש ואולי אפילו לארבע כנפיים), השאלה האם לעשות בהזזה והאם זה לא קשה מדי להזיז גובה כזה.
מבולבלת, וזקוקה להדרכה. תודה.
galiaber
מנהל פורום

סגירת פתח בבית

שליחה על ידי galiaber »

מיכל שלום רב,
לדעתי לפתח שכזה יתאים מאד פרופיל בלגי מכמה סיבות:
הפרופיל הבלגי דק יותר ולכן ניתן לחלק אותו בצורה מעניינת ומקורית, מה גם שבזכות זאת , לא חייבים ליצור חלוקה שווה, ניתן לתכנן אותו ולייצר אותו לפי דרישה. הפרופיל הבלגי משתלב יותר יפה עם הנוף, עם החוץ.
שנה טובה
גליה
www.batim.org.il/interior-design
שלח תגובה

חזור אל “פורום עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות”