הוכחת ליקוי בניה

פורום בנושא בדק בית / ליקויי בניה. בניהול יואל בן עזרא, מהנדס בניין ועו"ד צבי שטיין, נוטריון ומגשר.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: צבי שטיין, עורכת דין סיון רוזן, g2002timor

שלח תגובה
avrkap

הוכחת ליקוי בניה

שליחה על ידי avrkap »

שלום,

לפני 4.5 שנים קניתי דירה חדשה מקבלן. לפני מספר ימים, בעקבות הגשמים שירדו, גיליתי רטיבות מעל הפנלים בקיר חיצוני שגובל עם מרפסת לא מקורה. למיטב הבנתי, הרטיבות נובעת מאיטום לקוי של הקיר/מרפסת שנעשה ע"י הקבלן. אני רוצה לציין שמאז שקניתי את הדירה, לא עשיתי שום פעולה בקיר ובמרפסת בהם מדובר.
לפי מה שקראתי, תקופת הבדק על ליקויי איטום היא 4 שנים ואחריה תקופת אחריות של 3 שנים, כך שאני נמצא עכשו בתקופת האחריות. בתקופה זו, כדי לחייב את הקבלן לתקן את הליקוי, "חובת ההוכחה חלה על רוכש הדירה – עליו להוכיח שהליקוי נובע מהתכנון, מהעבודה או מהחומרים".
שאלה: כיצד מוכיחים, באופן עקרוני, " שהליקוי נובע מהתכנון, מהעבודה או מהחומרים"?
צבי שטיין
מנהל פורום

Re: הוכחת ליקוי בניה

שליחה על ידי צבי שטיין »

שלוםלפונה-23.1.2022
אכן, על פי חוק המכר (דירות)ישנה אבחנה בין תקופות הבדק ובין תקופת האחריות
הוכחת שהליקוי נגרם כתוצאה מתכנון מעבודה או מחומרים לא תקינים נעשה באמצעות מומחים לדבר
ישנם בעלי מקצוע המתמחים באיתור נזילות באמצעות מכשור מיוחד ומצלמות תרמיות אשר בודקים את הנושא.
צור קשר עם אחד מהם(אני לא מבצע המלצות) שיגיע ויבדוק את הנושא וייתן לך חוות דעת שתהיה קבילה להגשה לבית המשפט.
בהצלחה
עו"ד צבי שטיין
בברכה,
עו"ד צבי שטיין
zvis7@bezeqint.net.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום בדק בית / ליקויי בניה - ייעוץ משפטי ומעשי”