שטח משותף בפרוייקט

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
טלל

שטח משותף בפרוייקט

שליחה על ידי טלל »

שלום רב,
אני מתגורר בפרוייקט בין שנתיים וחצי שמורכב מ- 6 בניינים בני כ- 20 דירות כל אחד. סה"כ 130 דירות.
לאותו פרוייקט יש חניון תת קרקעי משותף בין 250 חניות וגינות משותפות שנמצאות במרכז הפרוייקט (לכל בניין יש בנוסף גינה פרטית קטנה צמודה אליו).
לכל בניין יש את הועד שלו וכל בניין מתנהל עצמאית ללא חב' אחזקה.
אני הוא הועד של אחד הבניינים.
יש לנו קב' ווטסאפ של וועדי 6 הבניינים ובעזרתה אנחנו מטפלים בכל הנדרש בקשר לשטחים המשותפים.

לאחרונה נתקלנו במספר בעיות בקשר לתחזוקת החניון והגינה המשותפים:
אחרי שנתיים וחצי רצינו לעשות ניקיון יסודי לחניון התת קרקעי וקיבלנו הצעת מחיר של 4,500 ש"ח למכונה רכובה שתנקה באופן יסודי את החניון.
5 הסכימו אך ועד אחד התנגד לרעיון ובגללו ההצעה לא יצאה לפועל.
באופן דומה הייתה לנו בעיה עם שתילת צמחים חדשים בגינה המשותפת. כנ"ל, ועד אחד התנגד והתוכנית לא יצאה לפועל.

אני מחפש מסגרת חוקית למצב הנ"ל שתיארתי שעל פיה נוכל להתנהל בלי מריבות ויותר חשוב, השטחים המשותפים לא יוזנחו.
קראתי את חוק המקרקעין, האם כל 6 הבניינים נחשבים כבית משותף אחד ואז כללי החוק חלים על השטחים המשותפים ע"פ חוק המקרקעין?
האם 6 הוועדים (12 אנשים בסה"כ כי יש לכל בניין 2 וועדים) יחשבו לוועד הפרוייקט? איך יתקבלו החלטות? ע"פ רוב?
בקיצור, מהי המסגרת החוקית שחלה במקרים שתיארתי? איך מקבלים החלטות לגבי השטחים המשותפים כשיש 6 ועדים? ע"פ רוב? ועד כלשהו יכול לטעון שההצעת מחיר יקרה מדי ולסרב להעביר כסף??

נ.ב
לא נרשם עדיין תקנון הבית המשותף או צו רישום בית משותף ל-6 בנייני הפרוייקט

תודה רבה!!!!!
נערך לאחרונה על ידי טלל ב 02/04/2024 - 14:34:07, נערך פעם 1 בסך הכל.
choony2000

Re: שטח משותף בפרוייקט

שליחה על ידי choony2000 »

אני רוצה להוסיף על השאלה של טל- אני חן ואני הועד של בניין אחר בפרוייקט של טל.

יש לציין כי ל-6 הבניינים לא נכתב תקנון מוסכם ע"י הדיירים או נציגי הועד המשותף (שאחראים לקבלת החלטות בנוגע למתקנים המשותפים בחלקה*, ואף שאלנו את העו"ד של הקבלן שאישר כי לא נכתב תקנון מוסכם.
נשמח לדעת מה רף ההסכמה הנדרשת לביצוע טיפול ברכוש המשותף- שכן אנחנו נחשבים בניין מורכב (6 כניסות נפרדות)
כמו כן נשמח לדעת האם יש לנו איזה שהיא יכולת לאכוף את דעת הרוב ולחייב בניין אחד שמונה 23 דיירים ושמסרב לשלם על טיפול - לשלם?
razadv

Re: שטח משותף בפרוייקט

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

פנייתך מעלה סוגיות רבות שמומלץ לקבל ייעוץ משפטי בתשלום בעדן.

בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”