צנרת משותפת חבות בתשלום כשיש צנרת נפרדת

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
mike56

צנרת משותפת חבות בתשלום כשיש צנרת נפרדת

שליחה על ידי mike56 »

. פיצוץ בצנרת בבית משותף אני מבין שהחבות היא על כלל הדיירים בבנין .

האם החבות היא גם על הנזק לדירה של דייר כתוצאה מהפיצוץ שלא עשה ביטוח לדירה?

מעבר לכך לדירה שלי יש צנרת נפרדת שעשיתי במנותק מהצנרת של הדיירים האחרים,

האם אני חב במקרה שכזה גם בתשלום עבור תיקון הצנרת המשותפת ונזקי הנזילה מהצנרת המושתפת שאיני עושה בה שימוש כי כאמור יש לי צנרת נפרדת?
razadv

Re: צנרת משותפת חבות בתשלום כשיש צנרת נפרדת

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

אתה בכל מקרה חב בתשלום חלקך מכוח היותך בעל הזכויות וחלקך ברכוש המשותף (כמו כל בעל דירה אחר שחב כדי חלקו בתיקון אותה צנרת).
שאלת האיך לשלם וכמה לשלם - ככל והנציגות פעלה לבטח את הרכוש המשותף בביטוח צנרת - יש לפנות לחברת הביטוח ואז משלמים דמי השתתפות (שמתחלקת בין כל הדיירים). אם אין ביטוח - מקבלים הצעת מחיר מאינסטלטור וגם אז העלות מתחלקת בין הדיירים.

בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
5051

שליחה על ידי 5051 »

יש. מקרה. בבית. שאני. גרה. קומה. ראשונה. בניין. ישן. מעליי. יש. שתי. קומות. כתוצאה. מנזק. שנגרם. מהשכן. קומה. שנייה. הביא. מישהו. להרכיב. ארונות. מטבח. אותו. בעל. מקצוע. במרחאות. דפק. על. קיר. המטבח. קדח. במשך יומיים. יום. שלישי. מי. ביוב. ירדו. אצלי. מתחת. הארונות. מטבח. הציפו. את. הסלון. הסתבר. ששבר. צינור. ביוב. משותף. בצד. של. המטבח. השכן. מקומה. אחרונה. התנתק. מה צינור. הראשי. לדבריו. יש. לו. צינור. פרטי. לא. משתמש. בצינור. של. יתר. הדיירים. נשארנו. חמישה. רק. אני. והדייר. מעליי. שילמנו. למעשה. הוא. גרם. לנזק. צנרת. האינסטלטור. שכבנו. ממליץ. שיחליף. הצינור. מלא. חלודה. מברזל. בצינור. למעשה. משמש. שישה. דיירים. אחד. מהם. התנתק. כפי. שאמרתי. צינור. בנפרד. האינסטלטור. מבקש. 6000+מע''מ. אין. הענות. רק. אני. והשכן. מעליי למעשה שישה. דיירים חייבים. להשתתף. גם. אם. אחד. טוען. שיש. לו. צנרת. נפרדת. .אין. ביטוח. על. הצנרת. ממתינה. לתשובה. מה. עושים. תודה. בתיה
razadv

שליחה על ידי razadv »

ניתן לקבל ייעוץ משפטי בתשלום כמובן.
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”