נזילת מים

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
Jaccobs

נזילת מים

שליחה על ידי Jaccobs »

אני בעלים של דירה בקומה שנייה במרכז הארץ, הבניין עבר לא מזמן תמ"א 38 והפרוייקט כבר הסתיים.
השכן מתחתיי מתלונן בפני שיש לו נזילה בתעלת החשמל של דירתו והמים מחלחלים החוצה דרך קופסת ביקורת שנמצאת במסדרון צמוד לתיקרה שלמעשה זה הרצפה שלי. הבעיה היא שהקיר שממנו יש נזילה הוא קיר משותף לחדר מקלחת מצידו הפנימי.
אצין שהנזילה החלה בתקופת עבודות התמ"א וזה לא משהו חדש.
לפני שנה שיפצתי את הדירה והחלפתי את כל צנרת המים והביוב בדירה ע"י אנשי מקצוע.
לאורך השנה האחרונה השכן התלונן בפניי על הבעיה לפחות שלוש ארבע פעמים ובכל פעם שהייתה נזילה אף תיעד ושלח לי תמונות.
בכל פעם שזה קרה אני הפעלתי את הביטוח שלי והם שלחו אינסטלטור אשר בדק ולא מצא ליקויים מהותים כי הדירה עברה שיפוץ מקיף.
מאחר והבעיה לא נעלמה וחוזרת על עצמה מדי כמה חודשים החלטתי להביא אנשי מקצוע מטעמי שימצאו את מקור הנזילה.
אנשי המקצוע הגיעו בדקו ולא מצאו שום תקלה במערכת המים ומערכת הביוב של הדירה השתמשו במצלמות טרמיות ובדקו באמצעות בלוני לחץ, כמו כן השתמשו בסיב אופטי(מצלמה תוך צנרתית).
כל הבדיקות יצאו תקינות למעט כשל יחיד שנמצא בכוס מאספת מקלחון ונמצא שיש חור בין קופסת הביקורת לריצוף.
בנוסף הם בדקו את קופסת הביקורת של השכן מהיכן שהמים יוצאים ועשו סריקה טרמית ולא נמצא שום רטיבות בתוואי החשמל או תעלת החשמל שלו.
מכיוון שהבעיה עדייין קיימת השכן רוצה לתבוע אותי ולא מוכן להביא איש מקצע מצידו שיבדוק את הנזילה מכיוון שהוא טוען שהמים מחלחלים למטה רק מהדירה שלי ולא משום מקום אחר והוא אננו מוכן להביא אנשי מקצוע או לחילופין להפעיל את הביטוח שלו לשם כך בכדי לשלול את הדוח המקצועי שאני קיבלתי.
אנחנו שכנים המון שנים בשכנות טובה ולא רוצה להגיע למצבים לא נעימים איתו אבל הוא נעול ולא מוכן לשמוע את הצד שלי אל אף שהעברתי לו את הדו"ח שקיבלתי מאנשי המקצוע.
אשמח לחוות דעת אם מישהו נתקל במקרי דומה או כל דבר שיכול לקדם לפיתרון הבעיה.
בתודה מראש.
razadv

Re: נזילת מים

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

מוטב היה להגיע עימו להסכמה אשר לבחירת מומחה מוסכם שייבדוק ויתן חוות דעת בכתב.
גם אם יתבע אותך הרי שהמפקחת תמנה מומחה מטעמה בכל מקרה.
לכן אמליץ כי תקבעו מומחה מוסכם שיתן חוות דעת והיא זו שתקבע - האם מקור הנזק טמון ברכושך הפרטי או שמא ברכוש אחר (משותף או של דייר אחר).

בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”