החזר לדייר בגין תשלום עבור שיפוץ

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
galis72

החזר לדייר בגין תשלום עבור שיפוץ

שליחה על ידי galis72 »

שלום רב,
בשנת 2018 החליט הוועד בבניין בו התגוררה אימי ז"ל - לבצע שיפוץ של קיר חיצוני לאור נזילה בשל הגשמים בחורף ושולם סכום של 1800 ש"ח

לימים הקבלן עשה עבודה לא טובה ונציג הוועד אמר שהקבלן החזיר לו את הכסף . מאז ועד היום הכסף יושב בקופת הוועד (אולי יעשו שיפוץ בעתיד)
והתשלום השנתי השוטף נגבה כרגיל מהדיירים.

לימים אימי נפטרה בשנת 2021.

לאחרונה פניתי לועד לברר מה החוב כדי לשלם ולקבל אישור ועד לצורך העברת הזכויות על שמנו כיורשים ובקשתי לקזז מהחוב את הסכום בסך של 1,800 ש"ח או לקבלו בחזרה.

נציג הועד לא הסכים . הוא רוצה שהיורשים ישלמו את כל החוב והסכום הזה ישאר בקופה בטענה שהוא לא החזיר לאף דייר ולא ביצע קיזוז לאף דייר.

הסברתי שהכסף יושב בקופה המון זמן ויש לי זכות לקבלו בחזרה וכאשר יבוצע שיפוץ השיפוץ ישולם בין אם על ידי היורשים ובין אם על ידי מי שירכוש את הנכס.

נציג הוועד התעקש שלא להחזיר את הכסף ואף השתלח בי ואמר שאם לא היה אומר לי שהכסף הוחזר לא הייתי יודעת מזה.
אמרתי לו שהוא מחוייב לשקיפות כלפי הדיירים.

בקשתי לקבל מידע אודות החוב ואמרתי שאני אשלם את החוב במלואו וכי אני שומרת על זכויוותי בכל הקשור להחזר הכספי שיושב בקופת הוועד.
הנציג כרגע מתעלם מבקשתי ובכך מעכב את קבלת אישור הוועד לצורך העברת הזכויות על שמנו כיורשים

אבקש לדעת מה האופציות שעומדות בפניי מול נציג הוועד-
האם זה חוקי שהוא מחזיק בכסף עבור השיפוץ כבר למעלה מ-3 שנים.
האם אני יכולה לדרוש קבלת הכסף בחזרה או האם מותר לפי החוק לבצע קיזוז.
אם אנחנו מוכרים את הבית האם אני צריה ליידע את הרוכש כי יש רטיבות ויכול להיות שיבצעו שיפוץ והוא יצטרך לשאת בתשלום.
אם הכסף נשאר אצל הוועד ואני מוכרת את הבית והוועד מסרב להחזיר לי את הכסף כי אולי הוא יעשה שיפוץ אני יכולה לדרוש את הסכום ממי שירכוש את הנכס?

תודה רבה על המענה.
razadv

Re: החזר לדייר בגין תשלום עבור שיפוץ

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

לא ניתן לדרוש מהנציגות החזר רטרואקטיבי בעד הוצאות שנגבו, כי הרי לא נגבה ביתר (אפילו שהעבודה טרם בוצעה או בוצעה והכסף הוחזר)
חל איסור על ביצוע קיזוז בין דייר לנציגות.
מכירת נכס מחוייבת להיעשות בתום לב, ולכן חלה עליך חובה לעדכן את הקונה אשר למצב הקונסטרוקטיבי של הנכס.

בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”