חיבור הארקה והזנת חשמל למחסן דרך לוח B

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
mark

חיבור הארקה והזנת חשמל למחסן דרך לוח B

שליחה על ידי mark »

שלום לכולם.

אני חדש כאן, יש לציין שאני קורא כאן המון והחלטתי להתייעץ איתכם, אתם ממש תותחים! ותכף אסביר גם למה.

אז ככה, התייעצתי רבות עם חשמלאים ומהנדסי חשמל כל אחד נותן לי תשובה שונה ולא וודאית, ואני תוהה האם בכלל למדו את תחום החשמל מספיק, האם בהסמכה לחשמל לא לומדים על עניין הארקות?

אני גר בבית קרקע פרטי, לוח חשמל סטנדרטי חד פאזי 40A.

הכנתי רצפה ליציקת בטון בגינה, עדיין לא הגעתי לשלב היציקה עד שאקבל תשובה וודאית כדי להימנע מטעות.

בזמן יישור השטח, נתקלתי מסביב לבית בקופסאות הארקה צמודות לקרקע, שם יש חיבורים של הארקה של ייסודות המבנה.

בזמן פריסת הרשתות של הבטון הגעתי לדילמה, האם לחבר את הרשתות של יציקת הבטון אל הקופסאות הארקה בעזרת ריתוך, או האם בכלל צריך לחבר את הרשתות של היציקה? מדובר ברצפת בטון בעובי 20ס”מ עם רשת כפולה בגודל 45מ”ר.

על הבטון יבנה מחסן מבניה קלה(פח כפול מבודד בחומר מוקצף במרכזו).

במחסן אני צריך שקע אחד למכונת כביסה ושקע נוסף לכל מיני מכשירים שונים, כלי עבודה ותאורה.

יש לציין שהמרחק בין החדר האחרון בבית לבין המחסן אינו עולה על 5מטרים.

אבל מה, אני רוצה להיות רגוע שהארקה תהיה תקינה במחסן שיבנה ולכן דחיתי את תהליך היציקה עד לקבל תשובה חד משמעית.

כיצד יש להאריק את המחסן, ז”א אני מעוניין להסיר כל ספק בנוגע להתחשמלות נניח מהפעלת מכשיר לא תקין או קצר במכונת הכביסה(למרות שהכל חדש).

האם זה תקני להעביר כבל מוגן 3X2.5 בתוך שרוול מהלוח בבית דרך הרצפה ביציקה לקופסת החיבורים במחסן? (אורך של כ 20מטר)

בלוח החשמל בתוך הבית חשבתי להתקין ממסר פחת נוסף על הקיים בטור לקיים ואחריו ממת 16A.

הארקה לחבר לפס הארקות בלוח החשמל לכבל ההזנה למחסן.

מקווה שהייתי ברור מספיק.

בוודאי שאת העבודה יבצע חשמלאי מוסמך עם רישיון, אבל אני שואל כדי לוודא שהחשמלאי יפעל נכון כי הבנתי שתחום הארקות הוא נושא מאוד מורכב ולא הרבה מבינים בו.

תודה רבה מצפה לעזרה
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”