הוצאות טיפול במרזבים

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
rutime

הוצאות טיפול במרזבים

שליחה על ידי rutime »

שלום,
אני גרה בדירה עם מרפסת שאינה מקורה. הבניין הוא בן כ-20 שנים ורק ל-5 דירות מבין 36 הדירות יש מרפסת. לכל אחת מהמרפסות יש מרזב (צמוד לקיר חיצוני של הבניין) שמנקז את מי הגשמים. המרפסות (והמרזבים) נבנו כחלק מהבנייה המקורית של הבניין.
שאלתי - האם עלות הטיפול במרזבים האלה חלה על הדיירים בעלי המרפסות או על דיירי הבניין כולו?
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

שליחה על ידי naftali imber »

לשגרה שלום: (למה שבן אדם – או בת חוה, יחתמו "שיגרה" ועוד באנגלית, הרי את לא כותבת מלונדון או מניו יורק, ושמות, יש לנו אפתרה מלאה עם כאלה. מה קורא לנו?)

חוק המקרקעין (http://www.batim.org.il/MekrkeinLow.htm) קובע בסעיף הגדרות 52: "רכוש משותף" - כל חלקי הבית המשותף חוץ מן החלקים הרשומים כדירות, ולרבות הקרקע, הגגות, הקירות החיצוניים, המסד, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, וכן מיתקני הסקה או מים וכיוצא באלה המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או מרביתם אפילו הם בתחומי דירה מסויימת. ההדגשה היא שלי והיא הכלל; במילים אחרות כל דבר המיועד למשרת מחצית או יותר מהדיירים הוא רכוש משותף.
מההסבר שלך אני מבין שהמרזבים מיודים לנקז את המים ממרפסות של חמש דירות מתוך שלושים ושש, לכן הם לא רכוש משותף ואחזקתם חלה רק על בעלי המרפסות.

נ.ב.: אני מתנצל על הזובור הקטן בתחילה, אבל הרווחת אותו ביושר, אני קורא וכותב ב5 שפות, ואני לא מרגיש שום צורך להתייפיף באף אחת מהן בפורום בעיברית
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”