רכוש פרטי בבית משותף

הנחיות גלישה, הרשמה ושימוש בפורומים השונים של האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים בישראל.
כמו כן משמש כפורום כללי בנושאים שאינם מופיעים בפורומים האחרים.
בניהול שחר כהן, מנהל שחר מערכות מידע ופיתוח אתרים.

מנהל: שחר כהן פורטל בתים

שלח תגובה
ofer

רכוש פרטי בבית משותף

שליחה על ידי ofer »

שלום
לאחרונה בוצעו שיפוצים בבניין בו אני מתגורר. בין היתר נצבעו קירות ותקרות חניון מקורה ובו חניות הרשומות באופן פרטני בטאבו על שם כל דייר.
בקטע מהקיר התוחם את שתי החניות שלי, קיימת נזילה תמידית (למעלה מ 20 שנה) הנובעת ככל הנראה משתי דירות להן צמודות גינות (שחלקן מעל החניה שלי) , האחת שייכת לשכן בבניין בו אני מתגורר (לטענתו גינתו "הורמה" פעמים והנזילה לא נובע משטחו") והשניה בבניין שכן הצמוד לבניין שלנו (החניות משותף לשני הבניינים ואין הפרדה.) הדיירים בבניין השכן לא שיתפו פעולה בעבר כאשר מדינתם הייתה חדירת מים לדירת אלחד השכנים שלהם, הבנתי שהם "אנשים קשים" ובכלל לא טרחו להגיב לפניות בעלי הדירה הניזוקים, כך שכנראה גם בבעיה הקיימת לא ישתפו פעולה ויהיה צורך בפניה לערכאות ככל הנראה.
נציגי הועד בבניין שלי טוענים שהקיר הוא שטח שלי ולכן עלי להתמודד (אולי בתמיכתם אבל עלי לךהוביל את המהלך) האם זה נכון? אציין שקיר הבטון הוא קיר נושא, הבטון התפורר ורשתות הבקזל הטמונות בו נחשפו והן אכולות מקורוזיה, כנראה שקיימת סכנה עתידית לקריסה ולפגיעה שדירות המצויות מעל קיר זה (בינהן גל שלי, בקומה חמישית ואחרונה) .
אחד מניגי הועד (עו"ד במקצועו) טוען שהרכוש שלי ועלי לטפל אבל יש גם אספקט של דיירי הבניין כי קיימת סכנה בטיחותית.
שאלתי: האם נכונה הטענה בעניין בעלות על הקיר ?
האם אני צריך להתמודד מול הדיירים שמשטחם הבעיה או ועד הבית וכלל דייריו?
razadv

Re: רכוש פרטי בבית משותף

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

ככל ומקור הנזילה טמון ברכוש פרטי - על בעל הרכוש המזיק לשאת בעד תיקון הזנק.
ככל ומקור הנזילה טמון ברכוש משותף - על הנציגות לשאת בעד עלות התיקון.
עמידה על מיהות הנזילה תהיה באמצעות חוות דעת הנדסית.

בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום כללי-מידע והנחיות שימוש בפורום ואתר האיגוד”