כל מה שרציתם לדעת על מיגון מעלית

נכתב ע"י גיא שפירא מנכל ובעלים חברת דקו-שילד decoshield
כל מה שרציתם לדעת על מיגון מעלית

 

כיום ישנה מודעות גבוהה לצורך במיגון מעליות, הפעם הראשונה שהמעליות זוכות למיגון היא באתר הבניה לאחר שהמעליות עוברת את ביקורת מכון התקנים. מקצים בדרך כלל מעלית אחת גדולה לטובת הבנאים והקבלנים. כדי שהמעלית באמת תשרוד בחודשים הבאים עד לסיום תהליך האכלוס יש צורך למגן את המעלית בצורה מקצועית וטובה. חומר המיגון חייב להיות פלטות עץ בעובי לפחות של 15 מ"מ.

שימוש בפלטות דקות יותר 8-11 מ"מ או פלטות מוקצפות למנהן משמש כקיצור דרך לאלו המנסים לחסוך אך לא נותן מענה מתאים למיגון המעלית ובדרך כלל מתחיל להתפרק לאחר תקופה קצרה של שימוש.

החומר הדק לא מצליח להחזיק את הברגים והפלטות המוקצפות גמישות מדי ודקות מדי כדי לאפשר מיגון איכותי. מיגון איכותי לתא המעלית עשוי פלטות סנדביץ' 16 מ"מ והחיבורים נעשים ע"י חיבורי עץ לעץ ולא באמצעות זויות מתכת.

חובה למגן את המזוזות (הפאות הקטנות מהן יוצאות הדלתות) פאות אלו הן החלק הראשון שפוגש את העגלות שמוכנסות למעלית ולכן חובה למגנם עם חומר עבה ומתאים שישרוד מספר חודשים קדימה.

 
נקודה נוספת חשובה היא מיגון פנל הלחצנים ע"י מכסה פריק ככה שבמקרה של תקלה לא יהיה צורך לפרק את כל המיגון. המכסה הפריק יאפשר לטכנאי גישה מהירה אל הפנל ע"י פתיחה של 4 ברגים וחילוץ הפנל. תהליך זה לוקח יותר זמן במהלך הרכבת המיגון אבל יחסוך לכם זמן רב במקרה של תקלה.
 
ישנם חברות שימגנו את תא המעלית שלכם ב2000 ש"ח ולעיתים אף פחות אך לדעתי מיגון זה לא יתן למעלית שלכם הגנה אפקטיבית ולעיתים אף ייצר בעצמו פגיעה במעלית בגלל זויות מתכת שיתנתקו ממקומם וישרטו את המעלית או סתם בגלל שחלקים יתחילו להתנתק ולהשתחרר וחלקים שלמים במעלית שלכם ישארו גלויים ופגיעים.
 

הכותב הוא גיא שפירא, מנכ''ל חברת דקושילד ליצירת קשר עם דקו שילד - ליחצו כאן.

 
 

 

לבחירתך: קבל הצעות מחיר או צור קשר עם בעלי מקצוע של פורטל 'בתים'!
  • בחר בעל מקצוע
  • בחר אזור מגורים
  • לחץ "קבל הצעות מחיר" - וקבל הצעות לטלפון / EMAIL או "הצג בעלי מקצוע" - ליצירת קשר ישיר
תן להם להגיע אליך!
או

תגיות הכתבה/תגיות המאמר: מיגון מעליות, מעליות, מיגון פיר מעלית, מיגון תא מעלית
נכתב ע"י גיא שפירא מנכל ובעלים חברת דקו-שילד decoshield