פתרונות האחסון מגיעים גם למטבח

נכתב ע"י דוד יהב
פתרונות האחסון מגיעים גם למטבח

מציאות הבנייה והמגורים של ימים אלו, מזמנת לנו לא מעט אתגר בכל הקשור לאחסון יעיל וניצול החללים בבית כהלכה. אך בעוד פתרונות האחסון לבית הלכו ושוכללו במשך השנים ומהווים כיום קונצנזוס בעת עיצוב הבית מחדש, ניכר כי אזור המטבח נשאר קצת מאחור..


במאמר זה, ננסה להציע לכם כמה רעיונות ופתרונות לשיפוץ ועיצוב המטבח מחדש בצורה אסתטית ופרקטית כאחד וכן נציג כמה מן החידושים החמים ביותר בתחום המתפתח הזה.

אזור המטבח הוא אזור גדוש ועמוס בציוד שאת כולו צריך לאחסן איפשהו. מחבתות וסירים, מכסי סירים, צלחות, כוסות, סכו"ם, ציוד לגריל ומנגל ואביזרי בישול שונים כולם צריכים להיות בהישג יד, להשמר במקום נקי ולהיות מאוחסנים כך שכלום לא ישבר או יישרט. בעבר, היה נהוג לדחוף הכל לתוך הארון בערבובייה ואז להוציא בזהירות. כאשר התבלינים ושאר מכשירי החשמל, לרוב היו מאחסנים על השיש. המטרה היום, היא להפוך את המטבח לאזור עיצובי ונעים, שיכול לשמש לעוד משהו מעבר לבישול.


גימור של אי במטבח עכשווי עם שטח אחסון נוסף (תמונה: אתר אבן קיסר)

נכנסים לפינות

עד היום, פינות וזוויות במטבח, היוו בעיה של ממש. זה היה מעין חלל מת שלא היו משתמשים בו והיה מייקר את הרכבת המטבח בשל הצורך במטבח בצורת ח. הראייה העיצובית העכשווית, טוענת, כי הפינות יכולות לשמש כיופי של מקום אחסון אם יודעים כיצד לנצל אותן.
כך
למשל, במקום למקם שקעים שיהיו אולי קרובים לכיור, או לתנור ולמדיח שמושכים הרבה חשמל ועלולים לגרום לקצר, ניתן להוסיף כמה שקעים בפינות ולשים שם את מכונת הקפה, הקומקום ועוד מכשירי חשמל קטנים שמשתמשים בהם ביום יום.
בנוסף
ניתן למשל לשים מספר סלסלות יפות שבכל אחת תשימו לחוד מזלגות, סכינים, כפות, כפיות ועוד. כך אתם חוסכים את הצורך בעוד מגירה ויכולים להשתמש למעשה בעוד ארון לאחסון הפרטים הגדולים יותר כמו מחבתות או סירים עמוקים. בנוסף, למה לטפל רק בשיש של הפינה?
בארונות
הפינה של המטבח תוכלו לשים מדפים מסתובבים וכך לקבל עוד מקום לאחסון קערות, סירים וכל אביזר בישול גדול, עמוק או רחב שתזדקקו לו

דלתות שנפתחות כלפי מעלה


כפי שבארונות הגדולים בבית כבר מבינים היום שדלתות הזזה הן עדיפות כי הן תופסות פחות מקום ומאפשרות יותר שטח לעיצוב כך גם במטבח מבינים שבמדפים וארונות שבהם הדלתות נפתחות כלפי מעלה, יש חסכון משמעותי במקום. הדלתות הנמשכות כלפי מעלה למעשה מאפשרות ליצור תא מרווח יותר עבור מיקורגל או טוסטר אובן ולא פוגעות בשטח האחסון שיש בארון ליד. כך ניתן למעשה לאחסן אלו ליד אלו מיקרוגל, טוסט אובן, וגם צלחות וכוסות בנוחות מירבית ומבלי להתפשר .על מקום.


ניצול של חללים צרים במטבח


בעוד במטבחים מסויימים יש בעיה קשה של פינות לא מנוצלות, באחרים עיקר הבעיה היא דווקא בחללים צרים שיש במטבח או מגרות וארונות צרים במיוחד שנראה כאילו "בטעות נוצרו בעיצוב". אך אין זו טעות כלל וכלל. החללים הצרים הללו מתאימים לאחסון של כל הפריטים הצרים והקטנים שאתם צריכים בעת בישול או אכילת צהריים- ממנשא המפיות ועד צנצנות תבלינים וגם בקבוקי שמן אלגנטיים, את הכל אפשר לאחסן בחללים הצרים הללו. בנוסף, אם תתקינו שם מתלה קטן, ניתן להתייחס למקום ממש בתור מגירת מגבות ומטליות למטבח ולפנות לעצמכם מגירה יקרה אחרת ברחבי הבית.


- המידע במאמר באדיבות חברת אבן קיסר

לבחירתך: קבל הצעות מחיר או צור קשר עם בעלי מקצוע של פורטל 'בתים'!
  • בחר בעל מקצוע
  • בחר אזור מגורים
  • לחץ "קבל הצעות מחיר" - וקבל הצעות לטלפון / EMAIL או "הצג בעלי מקצוע" - ליצירת קשר ישיר
תן להם להגיע אליך!
או

תגיות הכתבה/תגיות המאמר:
נכתב ע"י דוד יהב